چگونه فضای داخلی یک درمانگاه را طراحی کنیم

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


چگونه فضای داخلی یک درمانگاه را طراحی کنیم

طراحی فضای درمانگاه می‌تواند باعث آرامش یا کلافگی بیماران درمانگاه باشد. طراحی فضای درمانگاه امریست که امروزه نقش مهمی در بهبود بیماران دارد.

چگونه فضای داخلی یک درمانگاه را طراحی کنیم

طراحی فضای درمانگاه زمانیکه به درستی صورت پذیرد، اعتماد، آسایش، سرعت بهبود بیماری را در ساکنین آن فضا افزایش می‌دهد. امروزه دکوراسیون داخلی درمانگاه را به عنوان یکی از تجهیزات درمانی یک بیمارستان از بعد روانی می‌شناسند. در طراحی داخلی بیمارستان شما به عنوان یک طراح، علاوه بر زیبایی مسئول ارائه راهکار و سناریوی خوبی برای حل مسائل ارتباطی داخل بیمارستان هستید.

طراحی دیاگرام های ارتباطی

تمامی طراحان معماری در سخت بودن طراحی درست دیاگرام ارتباطی یک بیمارستان  ب یک نظر می باشند. زیرا یک بیمارستان شامل فضاهای بسیاری است و در بحث طراحی فضای درمانگاه ها، طراحان باید در مرحله ی اول به فکر حل مسائل ارتباطی به بهترین نحو باشند تا بعد از بهره‌برداری پروژه، بیماران و پرسنل در گرفتن و ارائه خدمات درمانی دچار سردرگمی و اختلال نشوند. پیشنهاد ما به شما اینست که قبل از ارائه ی یک طرح زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه، ابتدا فضاهای یک درمانگاه را شناخته و سپس اقدام به طراحی داخلی بیمارستان و پلان آن نمایید. به اصطلاح معماری، بهتر است در طراحی بیمارستان، فرم از عملکرد پیروی کند تا عملکرد از فرم!

اهمیت رنگ ها در طراحی فضای داخلی بیمارستان

اهمیتی ندارد که شما مشغول طراحی داخلی منزلتان یا طراحی فضای درمانگاه باشید. در هر صورت شما باید به عنوان یک طراح دکوراسیون، تسلط زیادی بر استفاده از رنگ ها داشته باشید؛ چرا که مهم ترین عامل موثر در دکوراسیون داخلی رنگ ها هستند. در هر محیطی بسته به نوع کاربری هر فضا، رنگ ها متفاوت است. در طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه، استفاده از رنگ ها مانند گذشته نیست و شما محدودیت چندانی برای استفاده از رنگ ها ندارید. آنچه در انتخاب رنگ اهمیت دارد، سن و نوع بیماری افراد داخل درمانگاست. انتخاب درست در رنگ می تواند بر خلق و خوی بیماران و پرسنل، رشد یا نزول نرخ بهبود بیماران و آسایش کلی همگان تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بگذارد. رنگ مناسب در طراحی فضای درمانگاه می‌تواند فضاهای کوچک را بزرگ یا دنج‌تر نشان دهد. به طور کلی معمولا از رنگ قدیمی یا سفید برای طراحی فضای داخلی بیمارستان و از رنگ های شادتر برای مبلمان بخصوص در فضاهای انتظار استفاده می‌شود.

طراحی های برتر دنیا

برای یک طراحی خوب شما نیازمند شناخت طرح های مطرح و خلاقانه هستید تا از نیازهای روز پروژه‌ی خود آگاه بمانید. یک مطالعه ی تطبیقی خود در مورد طراحی فضای درمانگاه به شما کمک می‌کند تا بهترین طراحی داخلی را برای کارفرما داشته باشید. در ادامه به معرفی دو طرح موفق می پردازیم:

مرکز درمانی بیماری های پوستی کودکان:

زمانیکه می دانید بیماران شما از چه بیماری غالبی رنج می برند بهتر می توانید مرکز درمانی طراحی کنید. مرکز درمانی بیماری های پوستی کودکان واقع در ججو که هدفش درمان بیماری های زیست محیطی است. از طراحی داخلی و خارجی منحصربفردی استفاده می‌کند که در جهت درمان بیماران درمانگاه می باشد. البته که طراحی داخلی و کانسپت کلی طراحی فضای درمانگاه تحت تاثیر عوامل گوناگونی بوده اما هدف ما از معرفی این درمانگاه توجه به نام و بیماری غالب این درمانگاه و تاثیرش بر طراحی آن می باشد. طراحی کانسپتچوالی بیمارستان به ما نشان می‌دهد که همانند عملکرد پرسنل درونش، به محیط زیست اهمیت زیادی داده شده است. این واقعیت را می‌توان از تمرکز طراحی برای ایجاد فضای طبیعی و جنگل‌های جوز هندی به صورت طبیعی پی برد.

طراحی فضای داخلی بیمارستان

مرکز توانبخشی و آبدرمانی:

طراحی مرکز توانبخشی و آبدرمانی ترمالیجا یکی از بزرگترین مرکزهای آب درمانی در دهه ی اخیر می باشد که توسط گروه معماری «انوتا» طراحی شده است. ظاهر منحصر به فرد آن باعث شده است که شما احساس حضور در یک محیط تفریحی درمانی را داشته باشید و کمتر حس بیماری و کسالت را درون خودتان حس کنید. به گونه ای که در صورت عدم اطلاع از نام پروژه، با دیدن آن خیال کنید که وارد یک مجتمع تفریحی آبی شده اید. این پروژه که در شهر پودسترک کشور اسلوونی قرار گرفته است توانسته فرم طراحی داخلی خود را به صورت فرمی بصری از خانه های مسکونی آنجا به مشتریان خود عرضه کند. به گونه ای که طراحی داخلی درمانگاه در عین احترام به طبیعت نمادی از یک مجموعه با سبک طراحی مدرن، خشن و عملکرد محور باشد.

طراحی دفتر کار اداریطراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشیطراحی داخلی رستوران سنتیگاردن روفطراحی لابی آپارتمانطراحی و دکوراسیون داخلی منزل,شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزلطراحی دکوراسیون خانهطراحی هتل,طراحی محوطه ویلاطراحی داخلی مطب دکتربازسازی خانهطراحی آشپزخانه کابینتدکوراسیون داخلی مغازهطراحی داخلی شیرازطراحی داخلی فضای تجاریطراحی فضای داخلی بیمارستاندکوراسیون داخلی کلینیک زیباییطراحی صرافیدکوراسیون داخلیدکوراسیون ویترین مغازه پوشاکطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازی,دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

17 − پنج =