نکات مهم در طراحی داخلی اداری مدرن

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


نکات مهم در طراحی داخلی اداری مدرن

طراحی داخلی اداری مدرن بر پایه یک سری نکات مهم قرار دارد. در طراحی داخلی اداری مدرن باید به ویژگی های سبک مدرن و نیازمندی های یک اداره توجه کرد.

آشنایی با طراحی داخلی اداری مدرن

 

طراحی داخلی اداری مدرن یکی از مراحل اصلی در ساخت و ساز هر فضا است که همانطور که در ادامه توضیح می دهیم، به عنوان یک حرفه و شغل شناخته شده است و اصول و قواعدی دارد. در این مقاله با معرفی طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، به آشنایی با طراحی داخلی اداری مدرن می پردازیم.

نکاتی در مورد دکوراسیون اداری مدرن

به طور کلی در هر طراحی دکوراسیون و دکوراسیون اداری و دفتر کار مدرن  انتخاب مبلمان مناسب اداره و نحوه چیدمان آنها بسیار اهمیت دارد. در دکوراسیون داخلی اداری مدرن، توجه کنید که همه بخش ها باید به صورت هماهنگ و یکدست جایگذاری شوند. از جمله نکاتی که می توان در مورد دکوراسیون اداری مدرن شیک به آنها اشاره نمود می توان گفت:

اگر بخواهیم در مورد  قیمت طراحی و دکوراسیون داخلی اداری مدرن صحبت کنیم باید گفت که این هزینه های طراحی داخلی اداری مدرن به فاکتورهای مختلفی از جمله هزینه های تهیه مبلمان مناسب، زمان انجام پروژه، هزینه پلن های مختلف برای طراحی داخلی اداری مدرن در سبک های متنوع و هزینه های بازسازی کل یا بخشی از فضا دارد.

طراحی داخلی

طراحی داخلی یا Interior Design به مفهوم ساختار بخشی به فضای یک محیط داخلی می باشد. طراحی داخلی یکی از اجزای جدایی ناپذیر ساخت و ساز ساختمان است که از مراحل اولیه طراحی پلان محیط شروع می شود و تا سفت کاری انجام می شود. همچنین می توان گفت، طراحی داخلی یک حرفه هنری است که درون مایه اصلی آن طراحی و ساخت قالبی هنرمندانه می باشد.

طراحی داخلی نیز مانند دیگر حرفه ها، بر پایه اصولی است که عبارتند از:

 • رعایت و ایجاد سبکی هماهنگ در محیط داخلی و بین اجزای آن
 • رعایت اصل تکرار که می توان برای اجزای داخلی محیط به کار گرفت
 • رعایت اصل گذار که در محیطی از فضا که بخشی به بخش دیگر متصل می شود بکار می رود.
 • رعایت نورپردازی داخلی مناسب و کافی
 • استفاده از رنگ های هماهنگ و متناسب با کاربری محیطی که افرادی در آن ساکن می شوند
 • اصل توالی
 • در نظر داشتن کاربری محیط و ویژگی هایی که سبب بهره وری بالاتر آن می شود

به طور کلی طراحی داخلی یک پروسه به هم پیوسته است که در جهت بهبود و ایجاد تغییرات مثبت در فضای داخلی محیط و ساختار آن انجام می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی

اشتباهی که غالب افراد ممکن است در تصور خود از طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داشته باشند وجود دارد که فکر می کنند طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون یک حرفه است. اما جالب است که بدانید این دو از یکدیگر مجزا هستند، در عین حالی که یک هدف را دارند. در واقع طراحی دکوراسیون اداری برخلاف طراحی داخلی اداری مدرن نیازی به علم فنی و تجربیات عملی در محیط های مختلف ندارد بلکه افراد در دکوراسیون داخلی کافی است درک صحیحی از زیبایی شناسی داشته باشند تا عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

همچنین جالب است بدانید، طراحی دکوراسیون داخلی پس از طراحی داخلی شروع می شود و دکوراتورها سعی می کنند با ایجاد تغییراتی در عناصر محیط مانند جایگذاری صحیح مبلمان ها و وسایل محیط، یک سبک مناسب از چینش مبلمان را متناسب با نوع کاربری محیط و سازگاری  بیشتر بوجود آورند.

طراحی داخلی اداری مدرن

طراحی داخلی دفتر اداری مدرن معمولا با ایجاد طرح های مختلف متناسب با خواست مشتری برای ساخت بخش های گوناگون یک محیط اداری انجام می شود. با رعایت اصول طراحی داخلی اداری مدرن و طراحی دکوراسیون داخلی اداری مدرن می توان مزیت هایی را برای کارکنان آن محیط بوجود آورد که از جمله آنها می توان به افزایش بهره وری کاری کارمندان، زیبایی محیط و ایجاد یک دید خوب از اداره در ذهن مراجعه کنندگان اشاره نمود. از جمله نکات مهمی که در طراحی دفتر کار اداری مدرن باید آنها را در نظر داشت می توان گفت:

 • نورپردازی مناسب: در طراحی اداری مدرن برای رفاه حال کارمندان و مراجعه کنندگان، باید نوردهی مناسب و کافی را در سراسر محیط فراهم کرد.
 • ساختار محیط: از دیگر نکات مهم در طراحی فضای اداری مدرن این است که شما به عنوان طراح فضای کافی برای مبلمان اداری فراهم کنید.
 • فضای باز: همواره در نظر داشته باشید که محیط های اداری باید فضای کافی و بازتری برای رفت و آمد مراجعه کنندگان داشته باشند.

همچنین از ویژگی های طراحی داخلی ساختمان اداری مدرن با توجه به ویژگی های سبک مدرن می توان گفت:

 • خطوط صاف و منظم: در طراحی به سبک مدرن، ساختار محیط از خطوط منظم و صافی تشکیل می شود. این یکی از ویژگی های متمایز کننده سبک طراحی مدرن است.
 • جنس مواد بکار رفته: در طراحی بخش های مختلف یک محیط اداری مدرن، غالبا مشاهده می کنیم که از موادی با جنس شیشه و فلز و استیل استفاده می شود.
 • رنگ: در طراحی داخلی اداری مدرن از رنگ های ملایم مانند رنگ های نوک مدادی و کرم استفاده می شود.

 

 

 

دکوراسیون داخلی اداری مدرنطراحی ویترین طلا فروشیدکوراسیون رستوران سنتیرووف گاردنطراحی داخلی لابیمعماری و دکوراسیون داخلی منزل,طراحی دکوراسیون منزل ایرانی,دکوراسیون ارزان منزلدکوراسیون داخلی خانه های لوکسدکوراسیون هتل,طراحی داخلی ویلا شمال ,دکوراسیون مطب پزشکیبازسازی منازلبازسازی و نوسازیطراحی داخلی آشپزخانه های کوچکطراحی کابینت آشپزخانه ایرانیدکوراسیون مغازه های کوچکطراحی داخلی در همدانطراحی مجتمع تجاریطراحی داخلی بیمارستانطراحی داخلی مطب زیباییطراحی داخلی صرافیطراحی دکوراسیون داخلیطراحی دکوراسیون مغازه لباس بچه گانهطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیدکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگیطراحی ویترین مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون مغازه خیاطیطراحی داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون داخلی مغازه عطاریدکوراسیون مغازه موبایل فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لباس بچه گانهدکوراسیون داخلی مغازه کیف و کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشی

پاسخ دادن

یک × چهار =