نکات اصلی برای طراحی داخلی درمانگاه

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


نکات اصلی برای طراحی داخلی درمانگاه

در طراحی داخلی درمانگاه رعایت یک سری اصول الزامی است تا طراحی داخلی درمانگاه به طور اصولی و کاربردی انجام شود. دکوراسیون درمانگاه نباید بیماران را خسته کند

نکات اصلی برای طراحی داخلی درمانگاه

برای طراحی داخلی درمانگاه باید یکسری نکات اصلی را مد نظر قرار دهیم. اول اینکه درمانگاه احداث شده برای چه موردی استفاده می شود. درمانگاه دندان پزشکی، درمانگاه کودکان، درمانگاه نازایی و …. هر کدام طراحی داخلی خاصی را می طلبد. درمانگاه محلی است که برای درمان سرپایی بیماران استفاده میشود. و در موارد ضروری حداکثر می توانند ظرف ۲۴ ساعت بیمار را بستری کنند و باید بعد از انجام کمک ها و اقدامات اولیه بیمار را به بیمارستان منتقل کنند.

طراحی داخلی درمانگاه

در طراحی داخلی درمانگاه ها یک سری، ریز فضا وجود دارد که شامل قسمت هایی از قیبل سالن انتظار، پذیرش، اتاق کثیف، اتاق تمیز، صندوق، داروخانه، سرویس بهداشتی پرسنل و سرویس بهداشتی بیماران، سرویس معلولین، اتاق بایگانی، دفاتر اداری، مطب های کودکان و مطب های دیگر می باشد.

فضای سالن انتظار در طراحی داخلی درمانگاه ها باید بگونه ای طراحی شود که مراجعه کنندگان احساس خستگی نکنند. طراحی داخلی درمانگاه و چیدمان مبل ها و رنگ آمیزی دیوار ها و نور پردازی از عوامل دخیل در جلوگیری از احساس خستگی در مراجعه کنندگان است. از جمله موارد اصلی در طراحی درمانگاه قسمت ورودی درمانگاه است، که باید به گونه ای باشد که مراجعین به راحتی بتوانند وارد محوطه درمانگاه شوند. اتاق انتظار درمانگاه باید به نوعی طرح ریزی شود که برای عبور و مرور بیماران معلول مشکلی پیش نیاید. پلان درمانگاه باید از تداخل دسترسی های ورود و خروج ممانعت کند.

در تعبیه قسمت پذیرش درمانگاه ها به این نکته توجه کنید که قسمت پذیرش باید در نکته ای از درمانگاه قرار گیرد که پرسنل قادر به کنترل رفت و آمد بیماران باشند و بتوانند اطلاعات لازم را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهند. در واقع در طراحی داخلی درمانگاه، قسمت پذیرش، قسمت مرکزی درمانگاه است.

نکات اصلی برای طراحی داخلی درمانگاه

مطب کودکان

در طراحی فضای داخلی مطب کودکان به این نکته توجه کنید که رنگ آمیزی اتاق و استفاده از وسایلی که مورد توجه کودکان قرار می گیرد ضروری است. وجود منبع نور طبیعی در اتاق معاینه و ویزیت کودکان چندان ضروری نیست ولی در صورتیکه کارفرما تاکید بر گذاشتن پنجره داشت، می توان پنجره را در ارتفاع ۱٫۲۰ متر قرار داد.

طراحی دکوراسیون داروخانه درمانگاه باید به گونه ای انجام گیرد که دسترسی از مطب پزشکان و سایر قسمت ها به داروخانه به راحتی انجام گیرد. خالی از ذکر نیست که در طراحی داروخانه رنگ آمیزی به عنوان عنصر اصلی ایفای نقش می کند. توجه به نورپردازی اصولی در دکوراسیون داروخانه  به بالا بردن کیفیت  دکور داروخانه کمک بزرگی می کند.

پله فرار

در طراحی فضای داخلی بیمارستان حتما باید پله فرار تعبیه شود تا در مواقع اضطراری و حوادث غیر منتظره افراد بتوانند از طریق پله فرار خود را از خطر نجات دهند. محل قرار گیری پله فرار باید در طبقه ای از درمانگاه باشد که آن طبقه با فضایی باز ارتباط داشته باشد.

در طراحی محوطه فضای درمانگاه باید محلی مشخص برای عبور و مرور ماشین آمبولانس فراهم شود. محل قرار گیری آمبولانس در فضای بیرونی درمانگاه باید به گونه ای تعبیه شود که از هر طرف دید داشته باشد. هر درمانگاه باید دارای یک درب ورودی اصلی مستقل از سایر طبقات و واحد ها باشد. لازم است پارکینگی اختصاصی برای مراجعه کنندگان اختصاص داده شود تا رفت و آمد مراجعه کنندگان در محوطه اصلی بیمارستان، برای آمبولانس ها دردسر ساز نشود و مانع از حمل و نقل سریع بیماران به بیمارستان نشوند.

طراحی فضای داخلی بیمارستان

معماران کار بلد با به کارگیری هنرهای خاص معماری، در احداث و طراحی داخلی بیمارستان نهایت تلاش خود را می کنند. تا پرسنل بیمارستانی در عین راحتی در فضای داخلی بیمارستان، بتوانند به بهترین شیوه ممکن در باز گرداندن سلامت بیماران ایفای نقش کنند. طراحی فضای داخلی بیمارستان و قرار گیری صحیح و اصوالی هر کدام از تجهیزات بیمارستانی در محل مناسب خود پرسنل را در جهت ارایه بهترین خدمات یاری می کنند. در طراطی داخلی بیمارستان و طراحی داخلی درمانگاه حتما رضایت پرسنل و مراجعه کنندگان مور توجه قرار می گیرد.

نکات اصلی برای طراحی داخلی درمانگاه

طراحی داخلی بیمارستان

طراحی داخلی بیمارستان یکی از مبجث های مهم و دشوار معماری محسوب می شود. طراحی و برنامه ریزی برای احداث یک مرکز درمانی با هر مقیاس، یکسری ضوابط و اصول را می طلبد که هر کدام فعالیت های فیزیکی خاص خود را می خواهد.

دکوراسیون داخلی درمانگاه

دکوراسیون داخلی درمانگاه و محل قرار گیری مبل های اتاق انتظار، تخت بیماران و دیگر موارد موجود در درمانگاه باید با یکسری اصول خاص چیده شوند تا بیماران و پرنسل بیمارستان احساس راحتی داشته باشند. علاوه بر آن در دکوراسیون داخلی بیمارستان باید فضایی برای انتظار معلولین هم تعبیه شود. در کنار تخت بیماران باید قسمتی برای استراحت همراهان تعبیه شود. بهتر است برای راحتی بیماران هر قسمت که برای بیمار و همراهش اختصاص داده می شود به وسیله پرده از قسمت دیگر جدا شود.

طراحی دفتر کار اداریطراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشیطراحی داخلی رستوران سنتیگاردن روفطراحی لابی آپارتمان,طراحی و دکوراسیون داخلی منزل,شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزلطراحی دکوراسیون خانهطراحی هتل,طراحی محوطه ویلا,طراحی داخلی مطب دکتربازسازی خانهطراحی آشپزخانه کابینتدکوراسیون داخلی مغازهطراحی داخلی شیرازطراحی داخلی فضای تجاریطراحی فضای داخلی بیمارستاندکوراسیون داخلی کلینیک زیباییطراحی صرافیدکوراسیون داخلیدکوراسیون ویترین مغازه پوشاکطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

هفده − ده =