نظر مهران طاهری درطراحی داخلی مغازه نوین

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


نظر مهران طاهری درطراحی داخلی مغازه نوین

در این مطلب اطلاعاتی در خصوص طراحی داخلی مغازه در اختیار شما گذاشته و نکات مهم و قابل اهمیت در طراحی داخلی مغازه را بررسی می کنیم .

نظر مهران طاهری درطراحی داخلی مغازه نوین

طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه از نکات بسیار مهم و قابل اهمیتی است که در زمان تأسیس و راه اندازی یک مغازه باید به آن توجه داشت. زیرا همگی ما به نقش طراحی داخلی مغازه در جلب و جذب مشتری واقف بوده و به این امر ایمان داریم که یک طراحی و دکور زیبا می‌تواند سبب رونق کسب و کار شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق‌تری در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و طراحی نما مغازه در اختیارتان قرار دهیم.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه:

قبل از شروع به طراحی دکور مغازه باید اطلاعاتی در خصوص نوع فعالیت و کاری که در آن مغازه قرار است انجام شود داشته باشیم. بی تردید دکوری که برای یک مغازه لوازم خانگی طراحی می‌شود با دکور یک فروشگاه و مغازه پوشاک تفاوتی اساسی داشته و هر کدام نیازمند رعایت قوانین و اصولی خاص می‌باشند. معمولاً مشتری با مشاهده نمای بیرون و ویترین یک مغازه جذب آن شده و تمایل پیدا می‌کند که به داخل مغازه نیز سری زده و از اجناس و لوازم آن دیدن کند. پس در گام نخست به طراحی نمای بیرونی مغازه باید توجه داشت و تمامی سعی خود را برای به وجود آوردن طرحی خاص و خارق العاده به کار برد. در زمان طراحی مغازه دکوراسیون داخلی به المان‌هایی مانند رنگ، نور، لوازم داخلی، موسیقی که قرار است در داخل مغازه پخش شود و بسیاری نکات دیگر باید توجه داشت و نهایت دقت و سلیقه را در انتخاب آنها به کار بست.

 

اهمیت و نقش ویترین در طراحی داخلی مغازه:

ویترین یک مغازه مهمترین عاملی است که می‌تواند تعیین کننده حضور و یا عدم حضور مشتری در مغازه باشد. طراحی ویترین مغازه باید به شکلی هنرمندانه و هوشمندانه باشد که مشتری را بیرون از مغازه برای ورود وسوسه کرده و او را به سمت داخل و مغازه سوق دهد. سعی کنید در هنگام دکوراسیون ویترین مغازه تعدادی از بهترین و خاص‌ترین کالاهای خود را داخل ویترین مغازه قرار دهید تا بیننده با مشاهده آنها ترغیب به بازدید از سایر کالاها و محصولات شما در داخل مغازه شود. مغازه‌هایی که دارای فضای کم و متراژهای کوچک هستند باید در زمان طراحی نمای مغازه و ویترین خود سعی کنند نهایت دقت را داشته باشند. چون مشتری‌ها اغلب تمایل و رغبتی به ورود و بازدید از داخل مغازه‌های کوچک ندارند اما شما با در نظر گرفتن نکات علمی و کارشناسی در خصوص دکوراسیون مغازه‌های کوچک و ویترین این مغازه‌ها می‌توانید مخاطب و مشتری خود را جذب کنید. و با دیدن چیدمان و لوازم داخل ویترین او را کنجکاو به بازدید از داخل مغازه خود کنید.از اهمیت استفاده از نورپردازی ویترین خود در زمان طراحی داخلی مغازه غافل نباشید.

طراحی داخلی مغازه

چیدمان در طراحی داخلی مغازه:

درزمان طراحی داخلی مغازه باید نحوه قرار گرفتن شلف ها و قفسه‌ها و کلاً مکانی که لوازم و محصولات شما قرار است بر روی آنها قرار بگیرند اهمیت داده و نهایت دقت را به کار ببندید تا مشتری شما در زمان حضور در مغازه با مشکل مواجه نشده و به راحتی بتواند از اجناس داخل مغازه دیدن کند. چیدمان اصولی و صحیح باید به این صورت باشد که اجناس پرمخاطب و جذاب در معرض دید بوده و مشتری بتواند به راحتی به آنها دست پیدا کند. سعی کنید در زمان چیدمان و قرار دادن محصولات در داخل مغازه کالاهایی که دارای ویژگی‌ها و خصوصیات یکسانی هستند در یک دسته و گروه قرار دهید تا علاوه بر ایجاد نظم و هماهنگی در داخل مغازه زمینه راحتی مشتری را نیز فراهم کنید. اجناس پر زرق و برق و لوکس را می‌توان در ردیف‌های اول و در معرض دید قرار داد تا مخاطب خود را از فاصله‌ای دور نیز جذب کرده و به سوی خود بکشد. لوازم و محصولاتی که دارای رنگ های خاص و متفاوت نیز هستند می‌توانید در زمان چیدمان در معرض دید قرار دهید شک نداشته باشید که رنگ متمایز یک کالا می‌تواند مخاطب و مشتری خاص خود را جلب کرده و توجه مراجعه کنندگان به داخل مغازه را به خود معطوف کند.

 

طراحی مسیر حرکت مشتری در طراحی داخلی مغازه:

هنگام طراحی مغازه دکوراسیون داخلی حتماً به مسیرهای که مشتری باید از آنها عبور کند توجه ویژه‌ای داشته باشید. حتماً برای شما هم پیش مده که در زمان ورود به مغازه‌ای مسیر گشت و گذار در داخل مغازه بسیار تنگ و نامناسب بوده و شما از ادامه راه منصرف شده و مسیر بازگشت را پیش گرفته‌اید. این گونه فضاها مراجعه کننده را کلافه و عصبی کرده و شخص دیگر تمایلی به بازدید از سایر قسمت‌ها نخواهد داشت. برای مسیر حرکت مشتری قانون کلی و مشخصه خاصی وجود ندارد شما باید با توجه به فضایی که در اختیار دارید سعی کنید مسیر حرکت مشتری را به گونه‌ای طراحی کنید که از کنار اجناس و لوازم شما عبور کرده و به نوعی کالاها را در معرض دید مشتری قرار دهید. در طراحی داخلی مغازه مسیر حرکت مشتری باید به گونه‌ای طراحی شود که مراجعه کننده به مغازه شما مجبور باشد از تمامی قسمت‌های مختلف مغازه دیدن کرده و از نیمه راه امکان بازگشت نداشته باشد. در دکوراسیون مغازه کوچک مسیر حرکت مشتری را با در معرض دید قرار دادن اجناس شیک و کالاهای خاص جذاب کرده و مراجعه کننده را به ادامه مسیر تشویق کنید.

 

دکوراسیون اداری و دفتر کارطراحی و دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشیدکوراسیون رستوران مدرنساخت روف گاردندکوراسیون داخلی لابیسایت تخصصی دکوراسیون داخلی منزل,مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی منزلدکوراسیون جدید منزل ایرانیدکوراسیون داخلی خانه های مدرندکوراسیون هتل,طراحی حیاط ویلادکوراسیون مطببازسازی منزل قدیمیبازسازی ساختمان قدیمیطراحی داخلی آشپزخانه لوکسطراحی داخلی آشپزخانه ایرانیدکوراسیون ویترین مغازهطراحی داخلی مشهدطراحی داخلی مجتمع تجاریدکوراسیون داخلی درمانگاهطراحی کلینیک پوست و موطراحی داخلی صرافیشرکت طراحی داخلیدکوراسیون ویترین مغازه پوشاکطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون مغازه عطاریدکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

چهارده − 7 =