طراحی داخلی درمانگاه مدرن با مهران طاهری

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


طراحی داخلی درمانگاه مدرن با مهران طاهری

این مقاله در خصوص طراحی داخلی درمانگاه ها ارائه شده است. شما در این مقاله می توانید با معیارهای اصلی در طراحی داخلی درمانگاه ها و بیمارستان ها آشنا شوید.

طراحی داخلی درمانگاه با مهران طاهری و نکات مهم درباره آن

طراحی داخلی درمانگاه ها و بیمارستان ها، یکی از زمینه های طراحی داخلی است که از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد و باید در طراحی آن، به نکات بیشتری توجه داشت. زیبایی بیمارستان می بایست در کنار کیفیت طراحی و دیگر موارد، مورد ارزیابی قرار بگیرد و به خوبی اعمال شود.

طراحی داخلی درمانگاه و بیمارستان

بیمارستان ها و درمانگاه ها، از جمله مهمترین مراکز در یک شهر هستند. به همین سبب نیاز است که از تمامی ابعاد به کیفیت ساخت و طراحی این مراکز توجه شود. این طرز تفکر کاملا اشتباه است که بیمارستان و دیگر مراکزی که نقش تجاری خاصی ندارند، نیاز به دکوراسیون داخلی خاصی هم ندارند و بیشتر از زیبایی، کیفیت و ظرفیت آن اهمیت دارد. در صورتی که روحیه افراد نقش بسیار زیادی را در سلامت آنها ایفا می کند؛ از این رو طراحی فضای داخلی بیمارستان برای ایجاد روحیه مثبت و ایجاد حس آرامش در بیماران بسیار اهمیت پیدا می کند. برای این منظور هم باید به نکات مختلفی توجه کرد و معیارهای خاصی را مد نظر قرار داد.

همانطور که اشاره کردیم، یکی دیگر از موضوعاتی که جدا از زیبایی برای یک بیمارستان بسیار ضرورت دارد، ظرفیت و فضای مناسب برای بیمارستان و بخش ها می باشد و همان گونه که مستحضر هستید، یکی از دلایل استفاده از دکوراسیون داخلی در هر مکان و فضایی، ایجاد نظم و هماهنگی در آن مکان و بهبود فضای مناسب می باشد. به همین خاطر طراحی داخلی درمانگاه و بیمارستان در این مورد هم می تواند به کار بیاید و کمک فراوانی به بهینه سازی فضای بیمارستان بکند. این دو مورد که عرض کردیم مهمترین دلایل برای طراحی داخلی درمانگاه ها و بیمارستان ها می باشند. البته دلایل تجاری هم می تواند برای برخی بیمارستان ها و به ویژه بیمارستان های بین المللی وجود داشته باشد که از این بابت هم طراحی اهمیت بسیاری پیدا می کند.

معیارهای اصلی در طراحی داخلی درمانگاه

طراحی داخلی بیمارستان ها به مراتب کار سخت تر و ویژه تری نسبت به دیگر مکان ها می باشد و به تبع باید ملاک ها و معیارهای خاصی را نیز در انتخاب یک طرح مناسب، مد نظر قرار دهیم. از جمله این معیارها می توان به تعداد بخش های مختلف بیمارستان و نوع هر یک اشاره کرد. برای مثال طراحی که برای بخش کودکان در نظر گرفته می شود، قطعا باید شادتر و متفاوت تر از طراحی بخش عمومی یا دیگر مکان ها باشد. اگر هدف ما بهبود فضا است، باید همه بخش ها را مورد بررسی قرار دهیم و بر طبق نیازی که از ظرفیت و فضای دلخواه آن بخش داریم، طراحی داخلی آن را انجام دهیم. معیار دیگر نوع بیمارانی است که در بیمارستان ها و درمانگاه ها بستری هستند، قطعا نوع طراحی برای هر نوع بیمار هم می بایست متفاوت باشد. نکته دیگر سبک طراحی است. اگر می خواهید یک درمانگاه مدرن و شیک داشته باشید، بهتر است، از روش های مدرن طراحی استفاده کنید.

طراحی داخلی درمانگاه

نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه ها، در نظر گرفت

توجه به برخی نکات در طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه و بیمارستان می تواند بسیار موثر باشد. برای مثال نوع رنگی را که برای رنگ آمیزی اتاق ها و یا بخش های مختلف در نظر می گیرید، باید با استانداردهای بیمارستان ها و روحیات بیماران سازگار باشد. استفاده از رنگ هایی که حالت خنثی دارند و یا باعث ایجاد حس منفی در بیمار و کارکنان می شود، اصلا توصیه نمی شود. برای بخش کودکان از رنگ های شادتری استفاده کنید و تا می توانید فضا را از حالت فضای بیمارستان خارج کنید و فضای گرم و صمیمی برای کودکان ایجاد کنید. به سطح دسترسی ها توجه داشته باشید و محل ایستگاه پرستاری را در جای مناسبی قرار دهید. البته این موضوع برای دیگر بخش ها و اتاق ها نیز صادق است که باید رعایت شود. سعی کنید از ابزارهایی استفاده کنید که کیفیت بالایی داشته باشند و در استفاده بهینه از انرژی موثر باشد. بهترین پیشنهاد ما برای یک طراحی مناسب، ارزیابی و بررسی نیازهای بیمارستان و درمانگاه قبل و در حین اجرا طراحی داخلی درمانگاه و بیمارستان می باشد.

نکات مهم در طراحی داخلی طلا فروشی

 

طراحی داخلی ساختمان ها از جمله عوامل مهم زیبایی بنا می باشد. طراحی داخلی اماکن تجاری نقش مهم و موثری بر روی جلب توجه و راحتی مشتری دارد. طراحی داخلی طلا فروشی یکی از محیط های تجاری است که نیاز به طراحی و معماری خاص دارد. انتخاب مصالح تقویت شده و استحکام سازه از جمله مهمترین مسائل در طراحی می باشد. تناسب میان طراحی دکور و رنگ بندی طلا فروشی از جمله نکات مهم دیگر این طراحی است. در اینجا به نکات مهمی در مورد طراحی طلا فروشی اشاره می کنیم.

طراحی داخلی طلا فروشی

یکی از مسائل مهم در طراحی داخلی اماکن تجاری معماری و طراحی مناسب سازه می باشد. جذابیت و جلب توجه مشتری از خصوصیات طراحی داخلی طلا فروشی می باشد. طلا فروشی ها از جمله مراکز مهم تجاری هستند که باید متناسب با نیاز مشتری و راحتی افراد ساخته و طراحی شوند. پیشرفت تکنولوژی ساختار هایی را ایجاد کرده که در عین زیبایی، استحکام مناسبی نیز داشته باشند. تنوع طراحی ها با توجه به مواد و مصالح گوناگون بسیار زیاد می باشد. انتخاب شرایط دکور و رنگ بندی مناسب باعث افزایش میزان توجه مشتریان به محصولات می شود. تناسب و هارمونی بین رنگ دکور و پوشش دیوار ها از جمله اساسی ترین مسائل در طراحی داخلی طلافروشی می باشد.

دکوراسیون طلا فروشی

در طراحی دکور طلا فروشی ها باید دقت کرد تا وسایل و تجهیزات در جایگاه مناسب خود قرار داشته باشند. قرار دادن وسایل کم کاربرد و شلوغی بیش از حد محیط به هیچ عنوان مناسب نمی باشد. از جمله موارد مهم در طراحی داخلی طلا فروشی ایجاد ویترین جذاب است. سیستم سرمایشی و گرمایشی طلا فروشی باید متناسب با فضا و وسعت محیط انتخاب شود. میزان مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه یکی از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون این مکان تجاری است.

در صورتی که ویترین های شما به صورت پراکنده است قرار دادن صندلی  در کنار آینه های کوچک برای تست طلا مناسب می باشد. جابه جایی و انتقال طلا در طلا فروشی فقط باید با استفاده از فروشنده های مغازه صورت بگیرد. دکوراسیون طلا فروشی ها باید با جزئیات زیادی طراحی شده به طوری که برای همه مشتری ها با سلایق مختلف جذابیت داشته باشد. کانون توجه در طراحی ها باید به سمت طلاها باشد. استفاده از تابلو های الکترونیکی و ترازو دیجیتال مجهز در دادن اطلاعات به مشتری کمک می کند. طراحی درب ورودی و خروجی مناسب و ایمن و نحوه دسترسی به طلا از نکات مهم امنیتی می باشد.

انتخاب رنگ در طراحی داخلی طلا فروشی

همواره انتخاب رنگ مناسب از جمله موارد مهم در طراحی داخلی هر ساختمانی می باشد. جذابیت اصلی طراحی داخلی را رنگ پوشش دیوار ها و تناسب آن با رنگ دکور های انتخابی ایجاد می کند. هارمونی میان این دو مورد همواره توجه بیننده ها و در این مکان مشتریان را به خود جلب می کند. برای پوشش دیوار ها با توجه به سلیقه طراح می توان از ابزار های مختلفی استفاده کرد. کاغذ دیواری، رنگ های روغنی و سنگ های تزئینی از جمله رایج ترین این موارد می باشد. استفاده از کاغذ های دیواری سه بعدی و نقش برجسته جلوه زیبایی به طلا فروشی می دهد. دیوار ها مکان های مناسبی برای قرار دادن تابلو اعلانات می باشد. ترکیب رنگ های روشن و ملایم یکی از انتخاب های متداول بین مغازه داران است. البته باید دقت کرد که هر یک از ترکیب ها دارای ویژگی هایی است که باید متناسب با دکور و شرایط محیطی به انتخاب رنگ های آن بپردازیم.

نورپردازی مناسب در طراحی داخلی طلا فروشی

نورپردازی سومین عامل مهم در طراحی داخلی طلا فروشی می باشد. نورپردازی دکور و محصولات کمک می کند تا تمرکز مشتری بر روی محصول خود باشد و نسبت به اتفاقات اطراف خود بی تفاوت باشد. این شیوه از نورپردازی در طراحی ویترین طلا فروشی بسیار کاربردی و موثر می باشد. از جمله موارد مهم در انتخاب لامپ ها و نورپردازی طلا فروشی میزان مصرف انرژی آن ها است. همانطور که گفته شد همواره طراحی باید به سمت کمترین هزینه سوق پیدا کند.انتخاب لامپ های هالوژن و کم مصرف برای ایجاد نوری متمرکز و زیبا بر روی طلا ها بسیار مناسب است. ایجاد نورپردازی های ویژه برای محصولات خاص و منحصر به فرد می تواند کمک زیادی به جذب مشتری بکند. حتی در مواقعی قرار دادن نور های متحرک در اطراف محصولات باعث جلب توجه مشتری می شود.

تفکیک فضا در طراحی داخلی طلا فروشی

از جمله موارد مهم در طراحی داخلی طلا فروشی انتخاب ابزار و تجهیزات مناسب برای ایجاد فضای کاربردی می باشد. تجهیزات مختلفی برای تفکیک فضا استفاده می شود که مهمترین آن ها عبارتند از پارتیشن، قفسه، دیوار و کانتر که هر یک متناسب با کاربرد محیط قابلیت استفاده دارند. در طراحی داخلی طلا فروشی استفاده از کانتر ها بسیار رایج است. کانتر باعث جدایی منطقه حرکتی مشتری با منطقه فروشنده می شود. کانتر ها معمولا با ارتفاع متوسط و به صورت سرتاسری در طلا فروشی ها استفاده می شوند. روی کانتر را معمولا از شیشه درست می کنند تا محصولات کوچک تر را در قسمت میانی آن قرار دهند.

کفپوش مناسب برای طراحی داخلی طلا فروشی

کفپوش های مناسب زیادی در بازار وجود دارند که برخی از آن ها مناسب فضا های تجاری مانند طلا فروشی می باشند. انواع کفپوش ها شامل موزائیک، سرامیک، پارکت، کاشی و سنگ می باشند. موزائیک و موکت یکی از کفپوش های قدیمی بوده که معمولا در اماکن تجاری از آن استفاده نمی کنند. پارکت و سرامیک از جمله پارکت های مناسب تر برای طراحی داخلی طلا فروشی می باشد. انتخاب پارکت های مقاوم و ضد آب معمولا پر طرفدار تر از سرامیک و کاشی می باشند. کفپوش سنگ نیز انتخاب مناسبی می باشد که مقاومت بیشتری نسبت به گزینه های قبلی دارد. مهمترین معیار در انتخاب کفپوش هزینه هر کدام از گزینه ها است. قرار دادن فرش یا قالیچه بدون محافظ به هیچ عنوان مناسب اماکن تجاری نمی باشد.

طراحی ویترین در طراحی داخلی طلا فروشی

یکی از مهمترین طراحی ها و قسمت ها در طراحی داخلی طلا فروشی، طراحی ویترین می باشد. سه عامل در طراحی ویترین موثر هستند. این سه عامل عبارتند از نورپردازی ویترین، انتخاب محصولات و انتخاب رنگ مناسب برای محیط ویترین. در نورپردازی ویترین بیشتر از نور های توکار و مخفی استفاده می شود. این لامپ ها می توانند در پایین ویترین یا در بالای ویترین قرار داده شوند. انتخاب محصولات مناسب از دیگر عوامل مهم در طراحی ویترین می باشد. محصولات ویترین باید برای تمامی سلایق جامعه باشد و برای افراد خاص طراحی نشده باشد. انتخاب رنگ پشت زمینه ویترین نیز متناسب با فضا و شرایط دکور انتخاب شود. استفاده از رنگ های جذاب و روشن به طراحی داخلی طلا فروشی کمک می کند.

جایگاه محصولات پر فروش در طراحی داخلی طلا فروشی

معمولا طراحان محصولات پر فروش و جذاب را در قسمت هایی جایگذاری می کنند که بیشتر در معرض دید مشتری باشد. در طراحی داخلی طلا فروشی برای قرار دادن محصولات پر فروش در جایگاه مناسب دو حالت وجود دارد. اولین حالت برای افرادی می باشد که ویترین های یکسره و متمرکزی دارند. در این مواقع انتخاب قسمت های میانی و مرکزی برای قرار دادن محصولات پر فروش مکان مناسبی است. اما برای افرادی که ویترین های پراکنده دارند انتخاب ویترین های مجزا با طراحی خاص پیشنهاد می شود. تغییر چیدمان محصولات در بازه های زمانی مختلف باعث افزایش جذابیت می شود.

انتخاب مصالح مناسب در طراحی داخلی طلا فروشی

ایمنی و انتخاب مصالح مناسب از نکات مهم در طراحی داخلی طلا فروشی می باشد. انتخاب مصالح تقویت شده و پوشش های چند لایه با توجه به نوع کاربری ساختمان گزینه مناسبی می تواند باشد. انتخاب بتن های تقویت شده و مقاوم در برابر ضربه می تواند گزینه مناسبی برای طراحی باشد همچنین در های ضد سرقت و کرکره اتومات مقاوم از تجهیزات مهم دیگر محسوب می شود. شیشه های ضد گلوله و یا پوشش های نسوز از جمله موارد با امنیت بالا است. در طراحی داخلی طلا فروشی باید دقت کرد تا رنگ و پوشش مورد نظر متناسب با محیط طلا فروشی بوده و خارج از عرف نباشد. برای مصالح و مواد باید در نظر گرفت که طلا فروشی مکانی پر از طلا است و نیاز به موادی دارد که بتواند در برابر هر گونه تهاجم و سرقت مقاومت داشته باشد.

نکات مهم در طراحی داخلی طلا فروشی

از جمله نکاتی که باید در طراحی داخلی طلا فروشی به آن توجه کرد می توان به هارمونی رنگ ها، دکوراسیون داخلی وتاثیر نورپردازی در آن اشاره کرد. رنگ بندی طلافروشی باید چشم نواز و جذاب باشد. نورپردازی نیز یکی دیگر از عوامل مهم طراحی داخلی طلا فروشی است. ویترین های طلافروشی باید به بهترین نحو نورپردازی شده و در عین حال دارای حفاظ های امنیتی مناسبی باشد. همچنین ورودی طلافروشی باید طوری نورپردازی شود که به مشتری حس امنیت و آرامش خاطر را القا کند. وجود تابلویی با مشخصات قیمت طلا و سکه برای راهنمایی مشتریان بسیار مناسب است. طلا را در محفظه های شیشه ای  به طوری که هم به خوبی دیده شود و هم دارای امنیت خوبی باشد، قرار دهید.

 

 

 

 

 

طراحی دفتر کار اداریطراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشیطراحی داخلی رستوران سنتیگاردن روفطراحی لابی آپارتمانطراحی و دکوراسیون داخلی منزل,شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزلطراحی دکوراسیون خانهطراحی هتل,طراحی محوطه ویلاطراحی داخلی مطب دکتربازسازی خانهطراحی آشپزخانه کابینتدکوراسیون داخلی مغازهطراحی داخلی شیرازطراحی داخلی فضای تجاریطراحی فضای داخلی بیمارستاندکوراسیون داخلی کلینیک زیباییطراحی صرافیدکوراسیون داخلیدکوراسیون ویترین مغازه پوشاکطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازی,دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

پنج × سه =