ایده هایی برای طراحی داخلی درمانگاه

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


ایده هایی برای طراحی داخلی درمانگاه

طراحی داخلی درمانگاه یکی از حوزه های طراحی داخلی می باشد. طراحی داخلی درمانگاه شاید ساده به نظر برسد اما احتیاج به طراحی دقیقی دارد.

ایده هایی برای طراحی داخلی درمانگاه

طراحی داخلی درمانگاه به دلیل خاصیت و جنس نوع فضا احتیاج به ظرافت های خاصی در هنگام طراحی دارد. فضاهای داخلی درمانگاه متفاوت و گوناگون می باشد و کاربرد هر کدام از فضاها با دیگر قسمت ها کاملا متفاوت می باشد. به همین علت طراحی هر بخش از درمانگاه با دیگر قسمت ها کاملا تفاوت دارد ولی در عین حال دکوراسیون داخلی درمانگاه باید از یک انجسام کلی برخوردار باشد. در این مقاله سعی شده تا مواردی که برای طراحی داخلی درمانگاه باید رعایت شود را به طور کامل بیان کنیم.

کدام بخش ها نیاز به طراحی دارد؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد طراحی داخلی درمانگاه صحبت کنیم، باید بدانیم که یک درمانگاه دارای چه فضاهایی می باشد و کدام فضاها نیاز به طراحی دارند. به طور معمول درمانگاه ها از بخش های مختلفی مانند پذیرش، بخش بستری بیمار، تزریقات، انبار، لابی و فضایی برای ویزیت بیمار تشکیل می شود. به طور حتم تمام قسمت های ذکر شده احتیاج به طراحی دارند و هر کدام باید به گونه ای طراحی شود که بیانگر هویت خود باشند. برای طراحی داخلی درمانگاه پارامترهای زیادی را باید در نظر بگیرید که ابعاد فضایی و متراژ درمانگاه از مهم ترین آن ها می باشد.

ایده هایی برای طراحی داخلی درمانگاه

طراحی فضای داخلی بیمارستان

در بحث حرفه ی طراحی دکوراسیون داخلی بخش طراحی داخلی بیمارستان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که بیمارستان فضایی می باشد که معمولا افرادی که به بیمارستان و درمانگاه ها مراجعه می کنند، سطح استرس و تنش بالایی دارند. وظیفه ی طراح داخلی کاهش این استرس با ایجاد فضایی آرامش بخش می باشد. یکی از عواملی که می تواند بسیار در بحث ایجاد آرامش تاثیر گذار باشد استفاده از رنگ های آرامش بخش مانند سبز یا آبی می باشد که دیدن این رنگ ها تاثیری مانند آرام بخش ها بر روی ذهن مراجعه کنندگان دارد. البته رنگ های گرم نیز می تواند برای طراحی داخلی درمانگاه مناسب باشد مثلا ترکیب طیف رنگی کرم یا قهوه ای با رنگ هایی مانند سبز یا آبی کم حال می تواند ترکیب رنگی خوبی را در فضای بیمارستان ایجاد کند.

ایده هایی برای طراحی داخلی درمانگاه

تفکیک کردن فضاهای مختلف

یکی از بحث هایی که در طراحی بیمارستان مطرح می باشد تفکیک درست فضاهای مختلف از یکدیگر و در عین حال داشتن دسترسی سریع و آسان می باشد. همچنین نوع مبلمانی که استفاده می شود نیز باید متفاوت باشد تا خدمات بهتری را بتوان به مریض ها ارائه داد. یکی از مهم ترین فاکتورها در بحث انتخاب مبلمان برای فضاهای بیمارستانی راحتی و دوام بالا می باشد. در بخش بستری بیماران بهتر است از رنگ ها و ملحفه های روشن استفاده کرد که می تواند تاثیر مثبتی در روحیه ی بیمار داشته باشد و حتی باعث تسریع روند بهبودی بیمار شود.

تخت هایی که برای بیمار و مبلمانی که برای همراه بیمار خریداری می شود باید کاملا راحت و مناسب فضای درمانگاه باشد و داشتن ضمانت کالا نیز از موارد بسیار مهم در لوازم این چنینی که احتمال فرسودگی بالاست می باشد. اتاق های بستری باید تا حد امکان نور تنظیم شده داشته باشند و زیادی روشن و یا تاریک نباشند. اگر نور محیط اتاق ها مناسب نباشد با استفاده از رنگ ها می توان این تناسب را ایجاد کرد. به عنوان مثال اگر فضا خیلی نورگیر و روشن باشد می توان با استفاده از رنگ های تیره و پرده های تیره رنگ فضای استراحت بیمار را فراهم کرد. همچنین اگر فضا تاریک باشد استفاده ار رنگ های روشن مانند سفید می تواند اتاق را روشن و دلباز نشان دهد.

ایده هایی برای طراحی داخلی درمانگاه

طراحی داخلی لابی درمانگاه

در زمینه ی طراحی داخلی درمانگاه طراحی لابی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که اولین مکانی می باشد که چشم مخاطب را درگیر خودش می کند. در طراحی داخلی درمانگاه دکوراسیون لابی می تواند در عین سادگی بسیار سخت و دارای جزئیات فراوانی باشد. در طراحی داخلی لابی درمانگاه باید کاملا دقیق حساب شده عمل کنید، طرح لابی درمانگاه باید چیزی ما بین لابی هتل و لابی یک مجتمع مسکونی باشد. لابی درمانگاه می تواند به اندازه ی یک لابی هتل زیبا و شیک باشد و در عین حال مانند لابی یک آپارتمان گرم، صمیمی و آرامش بخش باشد.

طراحی جهت کاهش استرس

در ابتدای مقاله بیان کردیم که هدف از طراحی داخلی درمانگاه ایجاد آرامش و کاهش استرس می باشد. اگر دقت کرده باشید در بین مراجعین همراه بیمار از خود بیمار اضطراب و استرس بیشتری دارد. همین مطلب حساسیت طراحی داخلی لابی درمانگاه را افزایش می دهد. فارغ از زیبایی و شیک بودن لابی باید طراحی به نحوی انجام شود که بتواند یک آرامش نسبی در فضای لابی درمانگاه ایجاد کند.

ایده هایی برای طراحی داخلی درمانگاه

 

 

 

طراحی دفتر کار اداریطراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشیطراحی داخلی رستوران سنتیگاردن روفطراحی لابی آپارتمان,طراحی و دکوراسیون داخلی منزل,شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزلطراحی دکوراسیون خانهطراحی هتل,طراحی محوطه ویلا,طراحی داخلی مطب دکتربازسازی خانهطراحی آشپزخانه کابینتدکوراسیون داخلی مغازهطراحی داخلی شیرازطراحی داخلی فضای تجاریطراحی فضای داخلی بیمارستاندکوراسیون داخلی کلینیک زیباییطراحی صرافیدکوراسیون داخلیدکوراسیون ویترین مغازه پوشاکطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

 

 

 

 

 

پاسخ دادن

1 × 3 =