اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه

طراحی داخلی درمانگاه از اهمیت بسیار بالایی برخودار می باشد.درطراحی داخلی درمانگاه باید بسیاری از جوانب را درنظر گرفت که اینکار توسط افراد مجرب صورت میپذیرد

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه

امروزه مشاهده می شود دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مواردی است که بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد. در این بین می توان گفت طراحی داخلی درمانگاه جزو مواردی است که نیاز به تجربه و تبحر کافی در زمینه طراحی دارد زیرا طراحی داخلی درمانگاه یکی از مباحث دشوار معماری مطالعاتی و اجرایی است.

اهمیت طراحی داخلی درمانگاه

با وجود اینکه بیمارستان ها و درمانگاه ها محلی برای حضور بیماران با روحیه‌ای تضعیف شده است به طور حتم طراحی فضای داخلی بیمارستان بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا اگر دیزاین این مکان با توجه به قوانین و شرایط معماری پیش برود به طور حتم فضایی آرامش بخش فراهم خواهد شد که در بهبود حال بیماران تا حد زیادی تاثیرگذار است. همچنین دقت داشته باشید که در طراحی داخلی درمانگاه ها ارتباط و دسترسی به فضا ها به آسان ترین نحو ممکن از دیگر عوامل مهم بوده که طراح باید به صورت هوشمندانه به آن بپردازد. حال دقت داشته باشید معمولا بیمارستانها و درمانگاه ها به بخش های سالن انتظار، پذیرش، صندوق، سرویس بهداشتی پرسنل، سرویس بهداشتی بیماران، سرویس معلولین، دفاتر اداری، اتاق تمیز، اتاق کثیف، خدمت به کودکان و دیگر مکان ها تقسیم می ‌شود که طبیعتاً برای هر کدام از این مکان ها باید مواردی مد نظر قرار گرفته شود؛ مثلا در سالن انتظار باید رنگ های زیبا به کار برده شده و از مبلمان مناسب استفاده شود. همچنین قسمت پذیرش نیز باید به گونه ای باشد که پرسنل قادر به کنترل آسان رفت و آمد بیماران باشند. از طرفی دقت داشته باشید که در محوطه فضای درمانی باید فضای کافی جهت عبور و مرور ماشین آمبولانس در نظر گرفته شود و لازم است که در تمامی درمانگاه ها پله فرار جهت حوادث غیر منتظره در نظر گرفته شود تا شرایط ایمنی نیز در کنار زیبایی حفظ شود. دقت داشته باشید برای هر کدام از این فضا ها نیز لازم است که رنگ های متنوع و مختص خودش استفاده شود زیرا با وجود اینکه در هر بخش بیماران خاصی بستری هستند استفاده از این رنگ ها به طور حتم در روحیه آنها تاثیر بسزایی خواهد داشت. توجه داشته باشید که مدل ،رنگ کفپوش و طرح تخت خواب های هر مکان درمانگاه نیز با یکدیگر متفاوت است.

نورپردازی در طراحی داخلی بیمارستان

با توجه به اینکه گفته شد بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی به بخش های متنوع و متعددی تقسیم می ‌شود پس لازم است برای هر کدام از این بخش ها قوانینی مدنظر گرفته شود تا فضای مناسب به وجود آید.‌ در این بین نورپردازی یکی از مواردی است که نقش اساسی در طراحی داخلی درمانگاه و دیگر مکان ها دارد به طوری که روشنایی در هر کدام از بخش های این مکان باید به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد. حال اگر امکان استفاده از نور طبیعی در مکان های درمانگاه باشد به طور حتم فضای بهتری به وجود خواهد آمد پس در غیر این صورت طراح باید این تجربه را داشته باشد که به آسانی فضای روشن به وجود آورد. در این بین استفاده از رنگ های روشن و ساده روی دیوارهای درمانگاه به طور حتم مناسب تر خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر نور پردازی به بهترین نحو انجام گیرد به طور حتم تأثیر به سزایی در روحیه بیماران و کارمندان خواهد داشت.

طراحی داخلی درمانگاه

طراحی داخلی درمانگاه به صورت کاربردی

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی درمانگاه حائز اهمیت می باشد، کاربردی بودن فضا است. به صورتی که شاید بعضی از بیمارستان ها با فضای کمی که دارند مجبور به حذف بعضی از مکان ها شوند، حال در اینجا طراح وظیفه دارد به گونه ای طراحی داخلی را انجام دهد که فضای مورد نیاز به صورت کامل در اختیار بیماران و البته کارمندان قرار گیرد در حالی که فضای مورد نیاز نیز کافی باشد. این کار طبیعتاً با استفاده از فضا های پرت امکان پذیر خواهد بود و البته سپردن اینکار به شرکت های با تجربه بهتر است.

طراحی دفتر کار اداریطراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشیطراحی داخلی رستوران سنتیگاردن روفطراحی لابی آپارتمانطراحی و دکوراسیون داخلی منزل,شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزلطراحی دکوراسیون خانهطراحی هتل,طراحی محوطه ویلاطراحی داخلی مطب دکتربازسازی خانهطراحی آشپزخانه کابینتدکوراسیون داخلی مغازهطراحی داخلی شیرازطراحی داخلی فضای تجاریطراحی فضای داخلی بیمارستاندکوراسیون داخلی کلینیک زیباییطراحی صرافیدکوراسیون داخلیدکوراسیون ویترین مغازه پوشاکطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازی,دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

دو × 3 =