طراحی داخلی تجاری

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


آشنایی با طراحی داخلی فضای تجاری

طراحی داخلی فضای تجاری بسیار حائز اهمیت است، طراحی داخلی فضای تجاری شامل طراحی...

توضیحات مفید و مختصر در مورد طراحی داخلی تجاری

طراحی داخلی تجاری از مهمترین موضوعاتی می باشد که باید در تاسیس مرکز تجاری به آن...

طراحی داخلی تجاری در گروه طراحی مهران طاهری

طراحی داخلی تجاری در گروه طراحی مهران طاهری طراحی داخلی تجاری یکی از طراحی های...

نکاتی مفید از مهران طاهری در طراحی داخلی فضای تجاری

طراحی داخلی فضای تجاری امروزه نقشی تعیین کننده در بازار کار و جلب مشتری دارد. با...

اهمیت طراحی داخلی فضای تجاری در رونق کسب و کار

طراحی داخلی فضای تجاری یکی از نکات مهمی است که تاثیر زیادی در فعالیت های تجاری...

مهمترین فاکتورها در طراحی داخلی تجاری

طراحی داخلی تجاری نقش بسیار مهمی در رونق کسب و کار شما خواهد داشت. در این مطلب با...

طراحی داخلی تجاری در دنیای مدرنیته

طراحی داخلی تجاری دارای اصول طراحی مهمی در دنیای مدرن امروزی است. طراحی داخلی...

شناخت مهم ترین فاکتورها در طراحی فضاهای تجاری

طراحی داخلی تجاری بخش مهمی از یک مرکز تجاری یا پاساژ به شمار می رود. در این مقاله با...

معرفی بهترین ایده ها برای طراحی داخلی فضای تجاری

طراحی داخلی تجاری یکی از قسمت های مهم در جذب مشتری است. در این مطلب با ایده ها و...

طراحی داخلی فضای مجتمع تجاری و پاساژ ها

طراحی داخلی تجاری موقعیت اقتصادی خوبی برای مکان ها به وجود می آورد از این رو بسیار...

توضیحاتی مهم در خصوص طراحی داخلی تجاری

طراحی داخلی تجاری در این مقاله نکاتی مهم در خصوص طراحی داخلی تجاری مطرح می شود....

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی مجتمع تجاری

طراحی داخلی مجتمع تجاری یکی از انواع طراحی هایی است که نیاز به وقت و زمان کافی...طراحی داخلی تجاری می تواند نقش موثری بر کسب درآمد داشته باشد و از این جهت حائز اهمیت است. در این متن به بررسی طراحی داخلی تجاری می پردازیم.

بررسی دکوراسیون طراحی داخلی تجاری

همانطور که می دانید طراحی داخلی تجاری می تواند از نظر اقتصادی و کسب درآمد تاثیرگذار باشد و به همین جهت بسیار مورد توجه واقع می شود. برای آن که بتوان به نتیجه مطلوبی دست یافت باید از یک اصول حرفه ای پیروی کرد که این اصول را افراد ماهر که در این زمینه آگاهی و تجربه دارند می دانند. در این متن به بررسی طراحی داخلی فضای تجاری می پردازیم.

طراحی داخلی تجاری

برای آن که بتوان یک مجتمع و یک موقعیت تجاری را طراحی کرد باید عوامل مختلفی را مد نظر قرار داد. از جمله این موارد که در طراحی داخلی تجاری موثر و حائز اهمیت است موقعیت و کارایی آن مجموعه می باشد. این یعنی نمی توان هر بخش از مجموعه را به صورت مجزا طراحی کرد و باید کل مجتمع را در نظر گرفت تا مشکلی ایجاد نشود. به طور کلی اگر طراحی داخلی تجاری به درستی شکل بگیرد، می تواند در رونق کسب و کار و افزایش درآمد نیز تاثیر مطلوبی بگذارد.

به همین منظور است که تمامی مجموعه ها و مجتمع های بزرگ از طراحان ماهر و با تجربه کمک می گیرند. همانطور که می دانید امروزه بخش بزرگی از تجارت به رقابت مربوط است و برای آن که بتوان در این زمینه موفق عمل کرد باید در نظر مشتری و مخاطب ها به بهترین شکل دیده شد. با ترفند هایی در طراحی و دکوراسیون می توان علاوه بر جلب توجه مخاطب بر انگیزه مشتری نیز اضافه کرد و همه این موارد به اهمیت طراحی داخلی تجاری اشاره می کند.

طراحی داخلی تجاری

طراحی مجتمع تجاری

طراحی داخلی مجتمع تجاری باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی و چشمگیر بودن به طور کاملا مناسب از تمامی فضا استفاده ای بهینه شده باشد. به طوری که هر بخش مختص به یک قسمت باشد و هیچ فضایی بدون استفاده نماند؛ اما باید دقت داشته باشید که طراحی داخلی مجتمع تجاری نباید مانند دیگر مراکز تجاری باشد و باید کاملا منحصر به فرد و خاص باشد تا بتواند در ذهن افراد ماندگار شود و نشانگر هویت مرکز باشد. بسیاری از مشتری ها تنها با دیدن ویترین و دکوراسیون تصمیم به خرید می گیرند و این موضوع باعث می شود تا درآمد شما با یک طراحی مناسب افزایش یابد.

طراحی داخلی فضای تجاری

عوامل مهم در طراحی داخلی تجاری

عوامل متفاوتی در طراحی داخلی مجتمع های تجاری باید در نظر گرفته شود تا بتوان نتیجه ای مطلوب دریافت نمود. از جمله مواردی که در طراحی داخلی با بهره گیری درست می تواند تاثیرگذار باشد نورپردازی است. با یک نورپردازی اصولی می توان توجه مشتری را به محصولات و وسایل جلب نمود و از این طریق گام مهمی در زمینه رونق کسب و کار برداشت. اگر از یک نورپردازی درست استفاده نشود، ممکن است که محیط برای مشتری کوچک و دلگیر نشان داده شود و همین موضوع باعث خستگی چشم و روح شده و از خرید اجتناب کند؛ اما به غیر از نورپردازی استفاده درست از رنگ ها در دکوراسیون نیز می تواند موثر عمل کند. برای این کار بهتر است از رنگ های مد روز و مدل سال بهره مند شوید و همچنین رنگ هایی در طراحی داخلی به کار ببرید که قابل توجه باشد و نظرها را به خود جلب کند.

طراحی مجتمع تجاری

کیفیت مواد در طراحی

به طور کلی در طراحی داخلی پاساژ نباید کل توجه ها به ظاهر باشد و باید به کیفیت موادی که در طراحی به کار برده می شود نیز دقت نمایید؛ زیرا بعد از طی شدن مدت زمانی اگر از مواد مرغوبی استفاده نشده باشد آن زیبایی اولیه را نیز از دست می دهد و ظاهری فرسوده به خود می گیرد. این موضوع علاوه بر این که باعث می شود زیبایی دکوراسیون داخلی تحت تاثیر قرار بگیرد هزینه ها را نیز افزایش می دهد؛ زیرا باید بعد از مدتی نسبت به تعویض آنها نیز اقدام کرد؛

اما باید دقت داشته باشید که بودجه ای که برای طراحی داخلی تجاری در نظر گرفته اید نیز مهم است و باید در هنگام خرید مواد مورد نیاز، برای طراحی داخلی تجاری به آن دقت کنید. برای این که بتوانید بهترین مواد را با بهترین کیفیت و کارایی مناسب برای طراحی داخلی تجاری تهیه نمایید بهتر است که از افرادی که در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارند کمک بگیرید. این افراد و مراکز می دانند که با توجه به بودجه و نیاز شما چه موادی را از کجا و با چه کیفیتی خریداری کنند تا شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس در صورت استفاده از مواد مرغوب نه تنها مشتری را جذب خواهید کرد بلکه از هزینه های اضافی نیز پرهیز خواهید کرد.

طراحی داخلی مجتمع تجاری

طراحی داخلی تجاری یکی از مهم ترین فاکتور ها در جذب مشتری می باشد که قصد داریم تا شما را با اصول اولیه ی طراحی داخلی تجاری آشنا نماییم.

آشنایی با اصول طراحی داخلی تجاری

فاکتور های مختلفی می تواند در تجارت و میزان فروش فروشگاه ها تاثیرگذار باشد که یکی از اولین موارد مهم، طراحی داخلی تجاری می باشد. در ادامه قصد داریم تا شما را با اصول اولیه طراحی داخلی فضای تجاری آشنا کنیم تا اگر قصد راه اندازی مرکز خرید دارید، آگاهی نسبی کسب نموده باشید و به نتیجه ای مطلوب در کار خود دست پیدا کنید.

در طراحی داخلی تجاری به چه مواردی باید توجه کرد؟

1_ نمای خارجی ساختمان

2_ پارکینگ مجتمع تجاری

3_ نورپردازی مجتمع

4_ ارتفاع طبقات مختلف

5_ طراحی اصولی لابی پاساژ

6_ توجه به مکان قرارگیری سرویس های بهداشتی

7_ توجه به طراحی راهرو ها به منظور دستیابی آسان به مغازه ها

8_ طراحی مکان مناسب قرارگیری آسانسور

9_ طراحی پلکان های مجتمع

10_ توجه به تهویه پاساژ

11_ طراحی ویترین مغازه ها متناسب با نوع فروش کالای آن ها

12_ توجه به طراحی فضا ها

13_ و …

در طراحی داخلی تجاری فاکتور های بسیار متعددی نقش دارند که هر یک از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

طراحی داخلی پاساژ

نقش نورپردازی در طراحی مجتمع تجاری چیست؟

همه ما تحت تاثیر جذابیت های بصری هستیم. میزان روشنایی مجتمع تجاری باید به اندازه کافی باشد به طوری که علاوه بر روشنایی کافی برای بازدید از مغازه ها، فضایی آرامش بخش را ایجاد نماید. بدین منظور می توان از لامپ هایی با نور های ملایم استفاده کرد. به منظور زیباسازی فضای داخلی مجتمع از لوستر ها و یا لامپ هایی به شکل آویز می توان استفاده کرد و یا در بالای ستون های موجود در مجتمع از لامپ های هالوژن کمک گرفت. اما فراموش نکنید که نورپردازی نمای خارجی مجتمع نیز بسیار مهم بوده و به جذب مشتری کمک شایانی خواهد نمود.  پس از آن نوبت به نورپردازی پارکینگ ها خواهد رسید. فضای پارکینگ معمولا تاریک می باشد در نتیجه باید به وسیله چراغ ها، همیشه این فضا را روشن نگاه داشت. به طور کلی فراموش نکنید که نورپردازی صحیح این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند با خیالی آسوده از فضاهای مختلف یک مجتمع تجاری، دیدن نمایند.

طراحی داخلی تجاری

نقش درب های ورودی و خروجی در طراحی داخلی پاساژ

در مجتمع های تجاری با مساحت بیش از 1500 متر مربع، شما باید درب ورود و خروج را مجزا از یکدیگر طراحی نمایید. به طوری که این دو درب با فاصله ی بسیاری از یکدیگر قرار گرفته باشند. چرا که در مجتمع های بزرگ، گاهی تراکم و ازدحام جمعیت بالا می رود و نیاز است تا راه افرادی که قصد ورود دارند مجزا از سایرین باشد. اما ارتفاع و پهنای درب ها نیز مهم می باشد. برای مثال معمولا برای درب های ورودی در طبقه ی همکف، متراژی معادل 3700 mm را در نظر می گیرند. برای درب های خروج نیز، به منظور عبور هر 200 نفر، فضایی معادل 1070 mm را در نظر می گیرند. بدست آوردن این اعداد و ارقام نیاز به یک مهندسی دقیق و حساب شده دارد و نمی توان از آن ها ساده گذر کرد.

طراحی داخلی فضای تجاری

طراحی داخلی تجاری

اغلب مشتری های مراکز خرید ها خانم ها هستند که توجه آن ها به جذابیت های بصری بسیار بالا می باشد. در زمان طراحی، معمار می تواند با اندکی خلاقیت، به فضای داخلی و یا خارجی یک مجتمع تجاری شکل و طرحی منحصر به فرد بخشد. در زمان طراحی داخلی مجتمع تجاری بهتر است از رنگ هایی خاص و در حال زنده استفاده نمایید. به طوری که حس شادابی را به افراد القا نماید. از دیگر مواردی که در زمان طراحی داخلی تجاری باید به آن توجه داشت، استفاده از درختچه ها، گل کاری، مجسمه ها، دیوار کوبی، چراغ های زینتی، طرح های گرافیکی، موسیقی فضا و …. می باشد که همگی باعث می شود تا فضای مجتمع تجاری به محیطی جذاب تبدیل شود. اما فراموش نکنید که طراحی ویترین مغازه ها نیز بسیار مهم می باشد که با کمک افراد متخصص در زمینه طراحی داخلی می توان، ویترین مغازه ها را متناسب با نوع کالایی که به فروش می رسانند، طراحی نماید. 

توضیحات مرتبط با طراحی داخلی تجاری بسیار گسترده می باشد چرا که هر یک از مواردی که در ابتدا به آن ها اشاره شد، ویژگی ها و توضیحات تخصصی خود را دارند اما در اینجا سعی نمودیم تا هر چند به اختصار شما را با نحوه ی طراحی داخلی تجاری آشنا نماییم.

طراحی مجتمع تجاری

طراحی فضای اداریطراحی ویترین مغازه طلا فروشیطراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتیروف گاردن در ایرانطراحی لابی مجتمع مسکونیطراحی داخلی دکوراسیون منزل,طراحی داخلی منزل مسکونیدکوراسیون داخلی ساختمان مسکونیطراحی خانه مسکونیطراحی داخلی اتاق هتلطراحی ویلا مدرنطراحی مطب پزشکبازسازی داخلی خانه های قدیمیهزینه بازسازی ساختمانطراحی و دکوراسیون آشپزخانهطراحی نمای بیرونی مغازهطراحی داخلی کرجطراحی داخلی مجتمع تجاریدکوراسیون داخلی درمانگاهطراحی کلینیک پوست و موطراحی داخلی صرافیشرکت طراحی داخلیدکوراسیون مغازه پوشاک زنانه,دکوراسیون مغازه کفش فروشی زنانه,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون مغازه پوشاک مردانهطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگی,دکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون مغازه عطاریدکوراسیون مغازه موبایل فروشی