بازسازی ساختمان

جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت با ما در تماس باشید
09121075978 - 02122651251 - 02122053106


اصول کلیدی در بازسازی ساختمان های مسکونی

برای بازسازی ساختمان باید با معماری و اصول کلی در این زمینه آشنایی داشته باشید. در...

با مهران طاهری خانه های قدیمی را به زیبایی بازسازی کنیم

بازسازی ساختمان یکی از بخش های مهم در مهندسی ساختمان است. نوسازی و بازسازی ساختمان...

تعمیرات و بازسازی ساختمان و آپارتمان با مهران طاهری

بازسازی ساختمان های قدیمی امر مهمی است که اکثر ما دست کم یک بار با آن روبرو شده ایم...

بررسی نکات و روش های بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان از جمله راهکارهای کم هزینه برای رفع عیوب ساختمان است، در بازسازی...

بازسازی ساختمان و برنامه ریزی اصولی برای کاهش هزینه ها

برای بازسازی ساختمان باید برنامه ریزی داشته باشیم،در صورتیکه بی برنامه بازسازی...

آشنایی با اصول بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به شما کمک می کند تا با هزینه ای کمتر خانه فرسوده خود را نوسازی...

بازسازی ساختمان های فرسوده کلنگی و آپارتمان های قدیمی

بازسازی ساختمان از شیوهای مرسومی است که برای حفظ یک بنا به کار می رود. بازسازی...

آشنایی با جزئیات بازسازی ساختمان های مختلف

برای بازسازی ساختمان باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد. در این مطلب با قیمت، مراحل...

بازسازی و تعمیرات ساختمان ها و خانه های قدیمی

بازسازی ساختمان شامل خدماتی است که می خواهید برای تغییر خانه خود انجام دهید....

بازسازی ساختمان های قدیمی و مدرن به سبک روز

بازسازی ساختمان های قدیمی و مدرن با جدیدترین متد روز فراهم شده است. شما می توانید...

مراحل انجام بازسازی ساختمان های قدیمی و مدرن

در این مقاله می خواهیم در ارتباط با بهترین زمان بازسازی ساختمان و هم چنین مراحل...

بازسازی ساختمان های قدیمی

بازسازی ساختمان های قدیمی امری است که امروزه درمیان مردم رواج پیدا کرده است. شرکت...اگر از ظاهر محیط زندگی تان خسته شده اید بازسازی ساختمان زندگی تان را از یکنواختی در خواهد آورد بازسازی ساختمان با اصولی همراه می باشد و هزینه بردار نیز هست

صفر تا صد مراحل بازسازی ساختمان

هر ساختمان و آپارتمانی پس از مدتی جذابیت ظاهری خود را از دست می دهد که همین موضوع بی شک شما را به فکر بازسازی ساختمان و محل زندگی تان خواهد انداخت. که  مطمئنا برایتان هزینه بردار خواهد بود.

گاهی نیز فرسودگی بیش از حد یک ساختمان، افراد را به فکر بازسازی ساختمان های قدیمی می اندازد. که اگر این کار صورت نگیرد خطرات و آسیب هایی به دنبال این فرسودگی ها ساکنان را تهدید خواهد کرد.

بازسازی ساختمان چیست؟

در سرتاسر دنیا مفهومی به نام بازسازی ساختمان رواج دارد؛ و این مفهوم در کشور ما برگرفته از آداب و رسوم، و در کشور های دیگر براساس یک سری از ملزومات می باشد. این ملزومات در کشور ما نیز بازسازی ساختمان را به امری مهم تبدیل کرده است.

رفع فرسودگی ها ی خانه ها ی قدیمی و تغییر ظاهر آپارتمان ها، افراد را مجاب به بازسازی می کند. این بازسازی ها هزینه هایی را به همراه دارد.

هزینه بازسازی خانه های قدیمی یا یک آپارتمان خیلی کمتر از خرید یک ساختمان جدید می باشد و با این عمل چند سال خیال شما از بابت فرسودگی منزلتان آسوده می شود.

امروزه با بالا رفتن میزان ساخت و ساز در داخل کشور و کوتاه بودن عمر ساختمان ها، بازسازی و تعمیرات ساختمان ها به امری مهم تبدیل شده است.

عمر 30 الی 50 ساله ساختمان ها در کشور ایران، به سرعت موجب تغییر حالت و ظاهر ساختمان ها می شود. حتی براساس آداب و رسوم هر ساله در خانه تکانی ها، بازسازی منزل توسط افراد صورت می گیرد. حال بازسازی خانه ها می تواند خیلی جزئی و یا خیلی جدی و ضروری باشد. که هر کدام از این ها براساس اصول خاصی صورت می گیرند.

مراحل بازسازی ساختمان

پیش از شروع هر کاری سعی کنید، با گرفتن مشورت از افراد کاردان اولین قدمتان را بردارید؛ حال این کار بازسازی ساختمان باشد یا هر کار دیگری.

برای بازسازی خانه های کلنگی و بازسازی منازل مسکونی، در اولین گام به سراغ یک شرکت بازسازی ساختمان با در دست داشتن اطلاعات کامل از ساختمان تان بروید. پیش از انجام این کار شما باید از تصمیمی که گرفته اید کاملا مطمئن باشید؛ چرا که ممکن است این کار برای شما به صرفه نباشد و  میزان فرسودگی ساختمان شما به حدی باشد که خطراتی به همراه داشته باشد. پس با این اوصاف بازسازی گزینه ی مناسبی برای شما نمی باشد.

در صورت اطمینان داشتن به تصمیمتان می توانید برای گرفتن مشاوره و پیش بردن بازسازی و نوسازی ساختمان تان اقدام کنید.

پس از مراجعه به افراد کاردان، این نیاز مشتری است که فعالیت و کار آن ها را مشخص می کند؛ چرا که مشتری براساس نیاز خود، در آشپزخانه یا اتاق های خود درخواست انجام تغییرات را می دهد.

نوع مصالح استفاده شده و انتخاب آن ها در مراحل بعدی، نکته ی بسیار مهمی است. و امروزه سقف های کاذب نمای بسیار زیبایی را به منازل شما می دهد. پس حتما در زیباسازی منازلتان از آن ها استفاده کنید.

نورپردازی، کف سازی، رنگ آمیزی دیوار ها و سقف ها، اجرای صحیح پوشش دیوار ها، قرنیز دیوار ها، دکوراسیون داخلی ساختمان و … از مواردی هستند که باید در بازسازی خانه های فرسوده و بازسازی آپارتمان قدیمی به آن ها توجه کرد.

نکات بازسازی منازل قدیمی

در بازسازی هر گونه از منازل و ساختمان ها نیاز به طی کردن مراحلی می باشد؛ که در بازسازی ساختمان قدیمی باید این مراحل را با حساسیت و دقت بیشتری طی کرد.

اینکه محیط منزلتان برایتان یکنواخت شده باشد، با فرسوده شدن منزل تان کاملاً متفاوت می باشد؛ چرا که هر کدام از این ها نوع خاصی از بازسازی را می طلبند و در واقع هزینه بازسازی منزل هایی که مورد بازسازی قرار می گیرند نیز متفاوت می باشد.

در بازسازی منزل قدیمی تان مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

لیست کردن خواسته ها از یک ساختمان بازسازی شده

تمامی خواسته هایتان را از یک منزل جدید، از جزء به کل به صورت کامل بنویسید؛ مدتی صبر کنید تا تمامی اعضای خانواده با نظراتشان این لیست را کامل کنند تا در نهایت منزل بازسازی شده تان را با رضایت کامل تحویل بگیرید.

دیدن عکس و تحقیق در زمینه بازسازی منزل

برای هر کدام از خواسته هایی که در لیست ذکر کرده اید؛ در اینترنت جستجو کنید و نمونه های مختلفی را ببیند. اینگونه نزدیک ترین موارد موجود را به خواسته هایتان پیدا خواهید کرد.

گرفتن مشاوره از دفاتر معماری

هر کاری را باید به کاردانش سپرد. برای انجام این کار به یک دفتر معماری بروید و خواسته هایتان را در اختیار آن ها قرار دهید تا با یک طرح پیشنهادی فوق العاده، استارت کار بازسازی زده شود.

تخریب مهندسی

خانه های قدیمی در بازسازی نیازمند تخریب می باشند، که این تخریب حتماً  باید توسط گروه مهندسین صورت بگیرد؛ چرا که ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد.

مرحله ساخت

پس از تخریب ، افزودن برخی از دیوار ها و کفپوش ها یا رفع کهنگی ها، ساخت منزل جدید صورت می گیرد.

مرحله تکمیلی

در این مرحله تمام مواردی همچون: لوله کشی، برق کشی، رنگ کردن دیوارها، تنظیم وسایل گرمایشی و سرمایشی، نورپردازی و… صورت می گیرد.

بازسازی داخلی

بازسازی داخلی خانه های قدیمی شامل چیدمان وسایل و تمیز کردن محیط ساختمان بازسازی شده می باشد.

با طی کردن این مراحل در بازسازی خانه قدیمی، شما پس از مدت کوتاهی با خیال آسوده، صاحب خانه ای بدون فرسودگی با ظاهری زیبا خواهید بود.

هزینه بازسازی ساختمانهای قدیمی

تعمیرات و بازسازی ساختمان های قدیمی هزینه هایی را در بر خواهد داشت. حال اینکه بازسازی آپارتمان های قدیمی باشد یا منازل مسکونی.

هزینه بازسازی آپارتمان با قیمت بازسازی خانه های مسکونی تفاوت چندانی نخواهد داشت و همه ی این ها بستگی به نوع نیاز شما و میزان فرسودگی و خرابی های به بار آمده دارد.

بازسازی آپارتمانهای قدیمی

بیشتر بازسازی آپارتمان ها جهت زیبا سازی انجام می شود؛ که موجب می شود واحد های قدیمی سال های بیشتری مورد استفاده قرار بگیرند.

بازسازی ساختمان ها برای کاربرد های گوناگون و ایمنی ساختمان انجام می گیرد. بازسازی ساختمان به صورت ساختاری یا اصلاح و تزئینی قابل انجام است.

آشنایی با بازسازی ساختمان ها

بازسازی ساختمان ها و منازل مجموعه اقداماتی است که پس از اتمام عمر مفید مصالح ساختمانی باید انجام گیرد. بازسازی انواع مختلفی دارد و برای کاربردهای گوناگونی توسط صاحبان ملک یا شرکت بازسازی ساختمان انجام می گیرد. در این مقاله در مورد بازسازی ساختمان مطالبی را ارائه می کنیم.

بازسازی منازل

در واقع بازسازی ساختمان ها و منازل مجموعه ای از اقدامات می باشد که برای ایجاد تغییراتی در ظاهر ساختمان یا بنا و ساختار ساختمان می شود. بازسازی و نوسازی از سال های بسیار قدیم در میان انسان ها و همچنین در ایران مرسوم بوده است.  بازسازی منازل برای محیط های مختلفی مانند:

در واقع بازسازی منازل برای رفع فرسودگی ساختمان ها و یا ایجاد تغییراتی کلی در ساختمان یا یک قسمت از آن می باشد. امروزه صاحبان املاک با بازسازی ساختمان ها سعی می کنند تا علاوه بر افزایش قیمت ملک ها، کیفیت ملک های خود را نیز افزایش دهند.

در کل ما برای بازسازی منازل مسکونی و محیط های گوناگون دو نوع بازسازی ساختمانی داریم:

انواع بازسازی ساختمان

همانطور که در اواخر قسمت قبل به انواع بازسازی اشاره کردیم، داریم:

چرا ما به بازسازی و نوسازی نیاز داریم؟

در واقع بازسازی و نوسازی ساختمان دیر یا زود باید برای اکثر خانه ها بخصوص بازسازی خانه های قدیمی اتفاق بیفتد. برای پاسخ به این پرسش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مراحل انجام بازسازی و تعمیرات ساختمان

اکنون ممکن است که برای شما این پرسش پیش آید که برای بازسازی منزل قدیمی خود یا بازسازی آپارتمان قدیمی از کجا شروع کنیم. برای پاسخ به این پرسش می توانیم به ترتیب مراحل زیر را به عنوان مراحل انجام بازسازی ذکر کنیم:

  1. مشاوره با شرکت های ساختمانی مطرح در بازسازی ساختمان ها

  2. آگاهی از شرایط و اطلاعات جامع در مورد ساختمان خود

  3. مرحله ی تخریب ساختمان که این مرحله پس از تصمیم نهایی برای بازسازی ساختمان صورت گرفته و توسط تیم بازسازی باید انجام بشود. شروع مرحله ی ساخت با توجه به طرح و نیاز های مشتری و محیط

  4. انجام گچ کاری و سقف کاذب در تعمیرات منزل

  5. نورپردازی محیط

  6. کف سازی محیط

  7. رنگ آمیزی محیط

  8. انجام یک سری از گزینه ها برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی مانند نصب پوشش دیواری، اجرای قرنیز

  9. چیدمان تجهیزات در محیط

کاربرد بازسازی ساختمان

در واقع هزینه بازسازی ساختمان یا بازسازی آپارتمان روندی است که در آن منزل یا آپارتمان دستخوش تغییراتی ساختاری می شود تا :

توجه به این نکته ضروری است که بازسازی ساختمان های قدیمی شامل بازسازی قسمت های مختلفی مانند آشپزخانه ها، اتاق خواب، سرویس های بهداشتی و… می شود که برای هر قسمت باید با توجه به نیاز مشتری و ابعاد محیط، پلن و طراحی خاصی در نظر گرفته شود.

عوامل موثر در هزینه ی بازسازی ساختمان

از عوامل موثر در هزینه بازسازی خانه ها می توان گفت:

در بازسازی خانه قدیمی و بازسازی خانه های فرسوده که هزینه ی بیشتری را می طلبد می توانید خانه را به قسمت های مختلفی تقسیم بندی کنید و بر اساس درجه اولویت اقدام به بازسازی به صورت مرحله ای کنید.

دکوراسیون داخلی اداری مدرنطراحی ویترین طلا فروشیدکوراسیون رستوران سنتیرووف گاردنطراحی داخلی لابیمعماری و دکوراسیون داخلی منزل,طراحی دکوراسیون منزل ایرانیدکوراسیون ارزان منزلدکوراسیون داخلی خانه های لوکس,دکوراسیون هتل,طراحی داخلی ویلا شمال ,دکوراسیون مطب پزشکیبازسازی منازلبازسازی و نوسازیطراحی داخلی آشپزخانه های کوچکطراحی کابینت آشپزخانه ایرانیدکوراسیون مغازه های کوچکطراحی داخلی در همدانطراحی مجتمع تجاریطراحی داخلی بیمارستانطراحی داخلی مطب زیباییطراحی داخلی صرافیطراحی دکوراسیون داخلیطراحی دکوراسیون مغازه لباس بچه گانهطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون مغازه لوازم ورزشیدکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگیطراحی ویترین مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون مغازه خیاطیطراحی داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون داخلی مغازه عطاریدکوراسیون مغازه موبایل فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لباس بچه گانهدکوراسیون داخلی مغازه کیف و کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشی