انتخاب طراحی روف گاردن

امروزه روف گاردن در ایران نشان دهنده لوکس بودن محیط و شیک بودن آن است که در مناطق زیادی از تهران و دیگر شهرستان ها به وفور به چشم می خورد. در این مقاله به روف گاردن در تهران می پردازیم و از هزینه اجرای روف گاردن و گیاهان و دکوراسیونی که می توان در آن استفاده کرد سخن خواهیم گفت

جهت ادامه مطلب کلیک کنید

تاکید ما روی روف گاردن در تهران است چرا که با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوای تهران به تمامی موارد در این رابطه می پردازیم. با ما همراه باشید.
روف گاردن در تهران چگونه باید باشد؟
تهران آب و هوایی گرم و خشک در اکثر فصل ها دارد و میزان رطوبت در این شهر زیاد نیست. به همین دلیل دست ما برای انتخاب اکثر متریال گاردن روف باز است. با توجه به ملکی که قصد اجرای روف گاردن را در آن دارید می توانید از تم خاصی مانند سنگ یا چوب استفاده کنید. همچنین گیاهانی که در اجرای روف گاردن کاشته می شوند باید با توجه به آب و هوای تهران انتخاب شوند تا برای شما مشکلی پیش نیاید.
گیاهان روف گاردن در تهران باید چه ویژگی هایی را دارا باشند؟
با در نظر گرفتن عوامل زیر گیاهان رووف گاردن خود را انتخاب کنید:
گونه هایی که نیاز آبی پایین دارند
با توجه به شرایط اقلیمی تهران و ایران که بیش از دو سوم مساحت کشور دارای مناطق خشک و نیمه خشک است، سال ها است که با مسائل خشکسالی دست و پنجه نرم می کنیم. با این وجود یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب گیاه برای روف گاردن نیاز به آب کم و مقاومت در برابر بی آبی برای این گیاهان است. لازم به ذکر است که گیاهانی که نیاز به آب کم تر دارند در صرفه جویی آب به شما کمک خواهند کرد و شرایط رسیدگی آسان تری را خواهند داشت.
گونه های گیاهی با طول عمر زیاد
طبیعی است که هنگامی که برای طراحی روف گاردن خود هزینه می کنید توقع عمر طولانی از گیاهان کاشته شده در آن را داشته باشید. گیاهانی که طول عمری اندک دارند هزینه های نگهداری شما را بسیار زیاد کرده و شما را نیازمند تعویض پوشش گیاهی می کنند. پس در خرید گیاهان گران تر با طول عمر بیش تر خساست به خرج ندهید چرا که این گیاهان در آینده از هزینه های شما می کاهند.
گونه های گیاهی با توقع پایین
هرچه گیاهی که انتخاب می کنید توقع پایین تری داشته باشد، برای طراحی و اجرای روف گاردن در تهران مناسب تر است. برای انتخاب گیاهان کم توقع تحقیقاتی در زمینه گیاهان بومی منطقه انجام دهید وبا متخصصان گل و گیاه در این زمینه مشورت کنید. گیاهان کم توقع نیاز به کود دهی بیش از حد ندارند و هرس کردن و آبیاری آن ها امری ضروری و مکرر به حساب نمی آید.
گیاهانی که برای طراحی و اجرای روف گاردن استفاده می شوند
گیاهان بسیاری وجود دارند که شرط اول سالم و با طراوت بودن آن ها نور آفتاب به میزان فراوان است. هنگامی که به طراحی رووف گاردن می پردازید باید در نظر داشته باشید که گیاهان شما در بالاترین نقطه خانه و در معرض نور آفتاب قرار دارند که همین امر سلامت و رشد بیش تر آن ها را تضمین می کند. با ما همراه باشید تا شیک ترین گیاهان مورد استفاده در طراحی روف گاردن در تهران را به شما معرفی کنیم.
سدوم ها
سدوم ها گیاهانی هستند که درجه بالایی برای سازگاری به خود اختصاص داده اند و تقریبا برای روف گاردن در تهران بسیار مناسب هستند. باید بدانید که هنگام کاشت این گیاهان علف هایی با رشد کم در کنار آن ها ظاهر خواهند شد که فستوکا، کولریا و آلیوم نام دارند. این گیاهان در خاک های کم عمق به راحتی ریشه می گیرند و تحمل زیادی در مقابل گرما و خشکی دارند. ناگفته نماند که کشت سدوم ها بسیار آسان بوده و با بذر یا قلمه قابل تکثیر هستند.
گلسنگ ها و خزه ها
رووف گاردن هایی که پوشش کاشی یا موزاییک دارند می توانند از گلسنگ ها استفاده کنند. این گیاهان زیبا به صورت خودرو رشد می کنند و توزیعی غیر یکنواخت و زیبا دارند. باید بدانید که به دلیل عمیق نبودن خاک در رووف گاردن به راحتی قادر خواهید بود که این گیاهان زیبا را کشت و تکثیر دهید. کافی است مقداری از سطح خاک را با مواد مغذی گیاهی بپوشانید و شاهد رشد زیبای خزه ها یا گلسنگ ها در رووف گاردن خود باشید.
مزایای روف گاردن در ایران
ایجاد رووف گاردن مزایای زیادی دارد که از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
1-گیاهان در روف گاردن در ایران از آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق در هوا جلوگیری می کنند
2- کارایی انرژی ساختمان ها را افزایش می دهند.
3- با گیاهانی که در روف گاردن کاشته می شود تاثیر جزیره را در تهران کاهش می دهید و بخار هوای داخل شهر را کم تر می کنید که محیط زیست شهری و زندگی اكولوژیك شهرنشینان و سلامت روحی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
نورپردازی در روف گاردن
بعد از غروب آفتاب و شروع شب، تنها نورپردازی است که می تواند طراحی روف گاردن شما را روح بخشد. استفاده از لامپ ها و نورپردازی های مناسب برای روف گاردن باید از اولویت های شما به حساب بیاید. می توانید از لامپ های مخفی دیواری استفاده کنید یا اینکه لامپ هایی که در میان گیاهان قرار می گیرند را انتخاب نمایید اما در هر صورت باید توجه داشته باشید که نور مورد استفاده شما بسیار زیاد و یا بسیار کم نباشد. با مشاوران سایت مهران طاهری از طریق پل های ارتباطی سایت همراه باشید که بهترین روش های استفاده از نورپردازی در طراحی رووف گاردن در تهران را به شما نشان دهند.
استفاده از مه پاش خنک کننده
استفاده از رووف گاردن در فصول گرم بهار یا تابستان می تواند به دلیل شرجی بودن و درجه هوای بالا، عذاب آور باشد. به همین دلیل باید به فکر خنک کننده های مناسب هوا در این فصول باشید. پیشنهاد ما به شما سیستم های خنک کننده با استفاده از مه پاش ها هستند. این سیستم ها در واقع تامین کننده های رطوبت به شما می‌آیند که میست یا فوگر نیز نامیده می‌شوند.
ایده هایی برای طراحی رووف گاردن در تهران
اکثر افراد خواهان داشتن یک حیاط زیبا در خانه خود هستند اما این آرزو اغلب به خاطر آپارتمان نشینی و کمبود فضا محقق نمی شود. برخی از همین افراد به قدری خوش شانس هستند که به فکر طراحی و اجرای حیاطی در سقف خود بیفتند.
ساختن رووف گاردن و کاشت گیاهان در آن شاید به آسانی طراحی حیاط ویلا یا خانه نباشد. در واقع جنبه های زیادی وجود دارد که قبل از شروع طراحی روف گاردن در تهران باید به آن ها توجه کنید.برخی از این موارد شامل؛ انتخاب سبک و استایل مبلمان و دکوراسیون روف گاردن، شناخت گیاهان و نحوه کاشت آن ها، منعطف کردن نور روی گیاهان در روز و مبلمان در شب و بسیاری موارد دیگر هستند که هرکدام نیازمند صرف وقت و حوصله است.
نکاتی دیگر مانند آستانه تحمل سقف نیز بسیار مهم هستند. مطمئنا نمی خواهید که سقف خود را با ساخت روف گاردن به پایین بیاورید!
در ادامه چندین ایده برای طراحی روف گاردن را به شما عرضه می کنیم.
سطح سنگی
اگر بنای شما از آستانه تحمل بالایی برخوردار است، بد نیست که استفاده سنگ به عنوان کفپوش را برای روف گاردن در نظر بگیرید. این سنگ ها می توانند به صورت موزائیک یا قلوه سنگ های تزئینی باشند. در هر صورت به یاد داشته باشید که طرح های زیادی متناسب با سلیقه شما وجود دارد که می توانید از میان آن ها طرح دلخواه خود را انتخاب کنید.
دریاچه کوچک در روف گاردن
ساختن فضای آبی کوچک با تزیین گل های نیلوفر آبی روی آن می تواند فضای روف گاردن را بسیار دلنشین کند. اگر کف روف گاردن شما از جنس سنگ یا چوب است حتما به ایده دریاچه کوچک در طراحی روف گاردن فکر کنید.
استفاده از نور زیر گیاهان
درست است که گیاهان در طول روز جلوه بیشتری دارند اما چه کسی می گوید این جلوه را نمی توان در شب نیز از گیاهان گرفت؟
با استفاده از لامپ های مخصوص باغ خواهید توانست به زیبایی گل و گیاهان خود را در معرض نمایش قرار دهید و از زیبایی آن ها حتی در طول شب نیز لذت ببرید.
مبلمان در اجرای روف گاردن
مبلمانی که برای روف گاردن خود استفاده می کنید بستگی به سبکی که در نظر دارید بسیار متفاوت هستند. اگر ترجیح می دهید رووف گاردن حالتی گرم و صمیمانه مناسب شب نشینی های شما داشته باشد، از مبلمان راحتی با پارچه های طیف روشن استفاده کنید و حس راحتی را در فضا منعکس کنید. اما در صورتی که قصد دارید مهمانی های مجلل خود را در رووف گاردن برپا کنید، از میزهای بلند برای پذیرایی و باربیکیو استفاده کنید. صندلی های راحتی اما کمی کلاسیک تر استفاده کنید و محیطی به عنوان رختکن برای طراحی و اجرای روف گاردن در تهران در نظر بگیرید.
شومینه در روف گاردن
بله درست خواندید! ایجاد شومینه در روف گاردن اصلا کاری دور از ذهن نیست. با توجه به بالا بودن روف، بدون نگرانی درباره چگونگی تخلیه گاز از دودکش ها از شومینه استفاده کنید. باور کنید که هیچ حسی به مانند حس گرما در فصول سرد هنگامی که شهر زیر پایتان است نیست.
سایه بان در روف گاردن در ایران
این روزها انواع و اقسام پارچه برای ایجاد طرح های سایبان وجود دارند که می توانید از آن ها در بالای میز و صندلی خود در رووف گاردن استفاده کنید. این سایه بان ها علاوه بر ایجاد محیط خنک سایه، تابش مستقیم آفتاب را کم می کنند و محیطی لذت بخش تر برای شما عزیزان ایجاد خواهند کرد.
نیمکت های چوبی در روف گاردن در ایران
هنگامی که در حال ساختن کف روف گاردن خود هستید می توانید از همان طرح چوب یا سنگ به ساخت نیمکت در اطراف دیوارهای سقف خود بپردازید.
میز ناهارخوری در طراحی و اجرای روف گاردن در تهران
رووف گاردن می تواند یکی از زیباترین مکان ها برای مهمانی های شام باشد. پس به یاد داشته باشید که اگر به فکر مهمانی های شام در روف گاردن خود هستید، میزهای ناهارخوری جذاب را فراموش نکنید. این میزها را به راحتی با دیگر المان های روف گاردن می توان ست کرد و به زیبایی فضای این محوطه افزود.
آلاچیق در طراحی و اجرای روف گاردن
آلاچیق ها در هر کجا که باشند زیبا هستند. چه آلاچیق را در فضای باغ و باغچه و چه در رووف گاردن باشد، زیبایی محیط را چند برابر می کنند. لازم به ذکر دوباره است که قبل از هرگونه اقدام برای طراحی و اجرای آلاچیق، از محکم بودن سقف خود اطمینان حاصل کنید و با مشاوران طراحی دکوراسیون خانه در تماس باشید.
اشتباهاتی که در چینش و ساخت روف گاردن در تهران انجام می دهید
خرید مبلمان برای فضای بیرونی می تواند به اندازه خرید خانه ویلایی هیجان انگیز باشد. قبل از اینکه با عجله به فروشگاه برای خرید این مبلمان مراجعه کنید، برای شناخت بهترین و سازگارترین محصولات برای محیط جغرافیایی خود وقت صرف کنید. در ادامه به 5 اشتباه رایج در زمینه خرید مبلمان برای رووف گاردن اشاره می کنیم.
مبلمان ارزان برای شما گران تر تمام خواهند شد
هنگامی که برای خرید مبلمان فضای باز به فروشگاه های آنلاین یا حضوری سر می زنید، متوجه قیمت های متنوع در این زمینه خواهید شد. درست است که وسوسه انگیز به نظر می رسد اما به دنبال خرید مبلمان ارزان برای روف گاردن نروید! اجناسی که بیش از حد ارزان هستند به احتمال زیاد مقاومت کمی دارند و با شرایط آب و هوایی فضای خارجی مانند تابش نور و شرجی شدن هوا مقاومتی از خود نشان نخواهند داد.
مبلمان با پایه های نازک را انتخاب نکنید
در اکثر طراحی های روف گاردن از سنگ یا چوب استفاده می شود که در میان آن ها شیارهایی از فضای خالی وجو د دارد. این نکته علاوه بر کلافه کردن بانوان با کفش های پاشنه دار، هنگام استفاده از صندلی ها نیز مشکل ایجاد خواهد کرد. قبل از انتخاب صندلی خود به ضخامت پایه های آن توجه کنید. اگر بیش از اندازه ظریف هستند به احتمال زیاد در شیارها گیر خواهند کرد که اصلا منظره جالبی را به وجود نمی آورد.
برخی از متریال های طراحی رووف گاردن برای محیط شما مناسب نیستند
هرکدام از متریال هایی که برای مبلمان رووف گاردن خود انتخاب می کنید مزایا و معایبی دارند که با توجه به محیط جغرافیایی باید به دقت انتخاب شوند. متریال های مختلفی را در نظر بگرید به عنوان مثال آلومینیوم بسیار سبک است که برای محیط هایی که بادگیر هستند اصلا مناسب نیست. استیل ها برای محیط هایی که نور آفتاب زیادی به آن ها می تابد مناسب نیستند چرا که بسیار داغ می شوند و نشستن را غیر ممکن خواهند کرد. اگر رووف گاردن شما در محیط های مرطوب قرار دارد، چوب بسیار زود در این مکان ها خراب می شود. استفاده از مبلمان با جنس رزین را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که مقاومت بالایی دارند و استایل طراحی رووف گاردن شما را زیباتر می کنند.
نتیجه ای که از این سر فصل می توان گرفت این است که صرفا به خاطر زیبایی یک نوع از مبلمان نباید آن را برای رووف گاردن خود خریداری کنید. معیارهای دیگری نیز وجود دارند که باید به طور کامل در نظر گرفته شوند.
برای روزهای بارانی باید برنامه ریزی کنید
هنگامی که از کوسن های زیبا در رووف گاردن استفاده می کنید باید در نظر داشته باشید که تقریبا پس از باران هیچ چیز جز گل و کثیفی از آن ها باقی نخواهد ماند. برای استفاده از این کوسن ها باید از پارچه های ضد آب و لک استفاده کنید و آن ها را به گونه ای چینش کنید که هنگام باریدن باران آب را سر دهند.
هزینه اجرای روف گاردن
هزینه روف گاردن و اجرای آن بستگی به شرایط مختلفی از جمله طراحی که برای این کار انتخاب می کنید و متریالی که از ان ها برای طراحی روف گاردن خود استفاده می کنید دارد.
با توجه به افزایش قیمت ها به صورت روز افزون نباید توقع داشته باشید که قیمتی که ماه پیش گرفتید هم اکنون بدون تغییر مانده باشد. گاردن روف نیازمند در نظر گرفتن بسیاری از موارد همچون محکم سازی و استفاده از متریالی است که به گاردن روف شما آسیب نمی زنند و متناسب با وضعیت اقلیمی طراحی شده اند.
با مشاوران سایت مهران طاهری در زمینه هزینه اجرای روف گاردن و دیگر مشورت ها در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی مشورت به عمل آورید تا بهترین کیفیت را با مقرون به صرفه ترین حالت به شما تحویل بدهند.
نتیجه
در مقاله ای که در بالا برای شما خوانندگان عزیز گردآوری شد درباره ایده هایی که قابل اجرا در گاردن روف هستند صحبت کردیم همچنین به بررسی چندین نوع گیاه مناسب برای کشت روی سقف پرداختیم. در ادامه به چگونگی روف گاردن در تهران رسیدیم و نکاتی را که هنگام قیمت روف گاردن به کار شما می آیند بیان کردیم.
ممنون که با ما همراه بودید.