پروژه پنت هاوس رزیدنس گالریا واقع در الهیه
به مساحت 1061 متر مربع
کارفرمای محترم آقای میرطاووسی

                                          پروژه مسکونی واقع در پاسداران
                                          به مساحت 220 متر مربع
                                         کارفرمای محترم آقای سعیدی
پروژه مسکونی واقع در قیطریه
کار فرمایان محترم آقایان حمیدی و همت
پروژه مسکونی نیاوران
کار فرما محترم آقای دماوندی
پروژه مسکونی واقع در کامرانیه 
به مساحت 240 متر مربع
کارفرمای محترم آقای حسینی
پروژه مسکونی واقع در دبی
به مساحت 440 متر مربع
کارفرمای محترم آقای سعد آخرین
پروژه مسکونی واقع در صفادشت 
به مساحت 380 متر مربع 
کارفرمای محترم آقای سلیمانی
پروژه مسکونی واقع در دبی 
به مساحت 485 متر مربع
کارفرمای محترم آقای سعد آخرین
پروژه مسکونی واقع در گیشا
به مساحت 95 متر مربع
کارفرمای محترم آقای سرشکی

انتخاب طراحی داخلی مسکونی

در ابتدای امر، دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی ممکن است مانند یک پازل پیچیده به نظر بیاید. با اولین نگاه به این محیط دلتان می‌خواهد تا جایی که ممکن است وسایل خود را داخل این فضا جا دهید اما در عین حال نمی‌خواهید محیط شلوغ به نظر برسد. قصد دارید تمام وسایلی را که در فروشگاه‌های دکور نظرتان را جلب کرده‌اند در منزل نقلی خود بچینید اما نگران هستید که نتوانید هارمونی لازم را به وجود آورید.

جهت ادامه مطلب کلیک کنید

تمامی این افکار هنگام طراحی دکوراسیون منزل ساده طبیعی هستند. نگران نباشید! در این مقاله ما به ارائه راه‌کارهایی برای حل معضل شما خواهیم پرداخت.
طراحی منزل در حین شیرین بودن گاهی بیش از اندازه وقت و انرژی از شما می‌گیرد. بیایید تا با هم سری به چند ایده جذاب در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی منزل کوچک بزنیم تا کمی ذهنتان را باز کنیم.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی
به نور اجازه دهید بتابد
اگر محیطی که به طراحی آن می‌پردازید نور طبیعی فراوانی دارد، با پرده‌های تیره آن را نپوشانید. بهترین حسی که از محیطی کوچک می‌توان دریافت کرد حس دلباز و روشن بودن است. تصور کنید وارد نشیمنگاه کوچکی شدید که به صورت فوق‌العاده‌ای چیده شده است اما هنگامی که وارد آن می‌شوید، حفره‌ای تاریک در برابر شما قرار می‌گیرد. اولین حسی که بعد از دیدن این صحنه به شما دست می‌دهد چیست؟ حس خفگی! و این حس دقیقا حسی است که شما نمی‌خواهید به بازدیدکنندگان شما دست بدهد.
گاهی دلباز کردن فضا با استفاده درست و به‌جا از پنجره‌ها و نور طبیعی امکان‌پذیر است اما گاهی فضای شما به نور طبیعی فراوان دسترسی ندارد. برای طراحی این نوع مکان باید از رنگ‌های روشن در دکوراسیون منزل جدید ایرانی خود استفاده کنید. پرده‌های روشن، دیوارهایی با رنگ‌های ملایم و اثاثیه‌ای با رنگ‌های آرام و درخشان همگی از پیشنهاداتی هستند که ما برای نورانی به نظر رسیدن فضا به شما عزیزان می‌دهیم.
اگر فضای مد نظر شما از نور طبیعی کافی برخوردار است، ریسک کنید! دیوارها و سقف را به رنگی تیره در بیاورید. این طراحی، دکوراسیون منزل قدیمی یا جدید کوچک شما را مانند جعبه جواهر می‌کند و احساس گرمی را به بیننده القا می‌کند.
کنتراست را فراموش نکنید
چه کسی می‌گوید فضای کوچک نیاز به وسایلی کوچک به اندازه خودش دارد؟ تا به‌حال به جلوه‌ای که یک لوستر بزرگ شیک به طراحی داخل منزل مسکونی شما می‌دهد فکر کرده‌اید؟
کنتراست به هر استایل ضد و نقیض در طراحی گفته می‌شود. به کارگیری رنگی جیغ کنار رنگ‌های خنثی یا استفاده از وسیله‌ای بزرگ کنار وسایل کوچک دیگر. هر عنصری که تفاوت بزرگی را متوجه چشم کند کنتراست نامیده می‌شود و کنتراست دقیقا چیزی است که برای طراحی و دکوراسیون داخلی منزل خود نیاز دارید.
محیط خود را دنج‌تر به نظر برسانید
قصد داریم نکته‌ای را در این مبحث از دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی روشن کنیم و آن نکته قدرتی است که فضاهای کوچک به طراح می‌دهند. اغلب فکر می‌کنید هرچه محیط بزرگ‌تر باشد دستتان برای طراحی آن بازتر است اما ما به شما می‌گوییم این محیط‌های کوچک هستند که بهترین طراح‌ها را می‌سازند.
محیط‌هایی که کوچک هستند با اندکی ایده و طراحی به محیط‌هایی دنج و آرام تبدیل می‌شوند و این امر بهترین حالتی است که می‌توان از فضای کوچک انتظار داشت.
فضای خود را چندکاره کنید
اغلب در منزل‌های مسکونی کوچک، شما فضایی برای داشتن اتاق نشیمن و اتاق کار و اتاق غذاخوری به صورت جداگانه ندارید. پس باید طراحی را به گونه‌ای انجام دهید که تمامی این اتاق‌ها در یک فضا استفاده شوند. طراح دکوراسیون داخلی به شما در این زمینه کمک می‌کند تا به بهترین نحو فضاهای کوچک منزل خود را چندکاره کنید.
از سقف‌های بلند نهایت استفاده را ببرید
حتی اگر متراژ فضای شما کوچک است می‌توانید سقف‌های بلند را یک نعمت به حساب آورید. اما متاسفانه اغلب افراد از این نعمت به خوبی استفاده نمی‌کنند. زمانی که سقف‌های کوتاه دارید، برای نوری که به داخل می‌تابد فقط باید امید داشته باشید که از پنجره‌ها تامین شود؛ اما زمانی که سقف‌های بلند دارید، نیاز به پنجره برای فضای شما کمتر می‌شود. از آویزهای دیواری و هرچیزی که توجه بینندگان را به خطوط عمودی جلب کند استفاده کنید؛ همچنین اگر با قیمت طراحی داخلی منزل مشکلی ندارید، برای بازی با خطای دید بینندگان آینه‌های قدی فراوان در اتاق نصب کنید. با این روش علاوه بر تمرکز روی خطوط عمودی، محیط را بزرگ‌تر نشان خواهید داد.
از مبلمان تاشو استفاده کنید
ممکن است فضایی که قصد طراحی داخلی آن‌ را دارید علاوه بر ناهارخوری نیاز به میز مطالعه نیز داشته باشد. اما آیا در همه ساعات شبانه روز به هر دو این کاربری ها نیاز دارید؟ با استفاده از مبلمان تاشو نه تنها فضای خود را خلوت‌تر نشان می‌دهید، بلکه نامنظمی‌های میز کار خود را از معرض دید خواهید پوشاند.
قبل از شکستن قوانین، آن‌ها را بدانید
به احتمال زیاد این جمله را تاکنون بسیار شنیده‌اید وبا وجود اینکه بسیار دلتان می‌خواهد کتاب‌های قانون را از پنجره بیرون بیندازید، باید بدانید که قوانین در بسیاری از مواقع بیش‌تر از چیزی که فکر می‌کنید به کمک شما می‌آیند. درباره قوانین طراحی دکوراسیون داخلی در مقالات قبلی صحبت به عمل آوردیم و بر اهمیت رعایت هرکدام از این قوانین تاکید کردیم؛ اما قوانین دکوراسیون داخلی در چند خط خلاصه نمی‌شوند. با ما همراه باشید تا در ادامه چند مورد دیگر از قوانین شناخته شده این علم را مورد بررسی قرار دهیم.
قانون بزرگ‌تر نشان دادن فضا
قانون شماره 1 ما قانونی است که ذهن و چشم بیننده را به سمت ابعاد فضا هدایت می‌کند و با این روش فضای مورد نظر را بزرگ‌تر به نظر می‌آورد. این ترفند در طراحی دکوراسیون منزل کوچک در ایران، مانند دیگر کشورهای دنیا حرف اول را می‌زند. در ادامه چند مورد از این قوانین را بررسی خواهیم کرد.
قانون فضاسازی
برخی بر این باورند که هرچه مبلمان را بیش‌تر به دیوارها نزدیک کنند فضای بیش‌تری خواهند داشت. اما پیشنهاد ما به شما استفاده از مبلمان به صورت شناور در فضا است. سعی کنید اطراف مبلمان را خالی‌تر بگذارید تا فضای منزل شما بزرگ‌تر به نظر آید.
قانون بی‌قانونی
لازم نیست که همیشه مانند خانه‌های قدیمی هر وسیله را در جای مقرر شده خود قرار دهید. کمی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی خود خلاق باشید. شاید جعبه قدیمی و کوچکی که در انباری است کنار تلویزیون لوکس شما جلوه بیش‌تری پیدا کند. امتحانش کنید! یا شاید مجسمه فلزی که به تازگی خریداری کرده‌اید در اتاق سراسر چوبی شما معجزه کند. به یاد داشته باشید که قوانین هرچقدر که خوب هستند، گاهی بد نیست سلیقه خود را در استفاده از آن‌ها به کار ببرید و دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی خود را خودتان به دست بگیرید. استفاده از عناصر مختلف مانند نور، دکور و تئوری رنگ‌ها در محیط شما غوغا خواهد کرد. با ما باشید تا به بررسی این عوامل بپردازیم.

رنگ‌ها چه نقشی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی دارند؟
شاید جالب باشد بدانید که اثری که رنگ‌ها روی ما می‌گذارند صرفا تاثیر روانی است و بستگی به موج الکترومغناطیسی که رنگ از خود متصاعد می‌کند دارد. به عبارتی دیگر، این مغز ما است که با تعبیر هرکدام از این امواج، رنگ‌ها را برای خود معنی می‌کند. با تمام این وجود رنگ‌ها تاثیرات فراوانی روی زندگی روزمره ما دارند. استفاده از رنگی خاص در محیطی خاص‌تر نمایانگر احساسات، سلایق، تا حدودی باورها و خلق و خوی شما بوده که همین امر طراحان داخلی بسیاری را به توجه روی انواع رنگ‌ها گماشته است.
هر فرد با توجه به خلق و خو، نژاد، فرهنگ، جنسیت و سن خود واکنش متفاوتی به هر رنگ نشان می‌دهد اما نکته‌ای که مهم بوده این است که در هر صورت اشخاص به رنگ‌ها واکنش نشان می‌دهند؛ تنها نوع واکنش این افراد است که متفاوت است.
در ادامه قصد داریم که چند مورد از رنگ‌های پرطرفدار را برای شما عزیزان از لحاظ روانشناختی و اثری که هرکدام در محیط می‌گذارند، شرح دهیم.
قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی
خطر، قدرت، هوس، اشتیاق، آتش؛ این کلمات شما را یاد چه رنگی می‌اندازند؟ بله، قرمز سرخ و آتشین. تنها افراد خاصی هستند که جسارت و جرات استفاده از قرمز را در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی خود دارند؛ چرا که این رنگ رنگی نیست که مورد انتخاب اکثریت قرار بگیرد. با توجه به این نکته که قرمز رنگی هیجان‌آور و گرما بخش است، استفاده بیش از اندازه از قرمز محیط شما را به محیطی نا‌آرام و استرس‌زا درمی‌آورد پس برای استفاده از این رنگ با مشاور دکوراسیون داخلی خود مشورت‌های لازم را بعمل آورید.
نکته دیگری که در باب رنگ قرمز قصد داریم به شما عزیزان بیان کنیم، اشتهاآور بودن قرمز است. حتما به رنگی که طراحی رستوران مدرن فست‌فود با استفاده از آن انجام می‌شود توجه کرده‌اید. قرمز گزینه اول صاحبان رستوران برای دکوراسیون داخلی محیط خود است و دلیل این امر تاثیرات روانی است که قرمز روی اشتهای افراد می‌گذارد.
گاهی با افرادی مواجه می‌شویم که عاشق و دلباخته رنگ قرمز هستند اما به گونه‌ای قرمز را خشن می‌پندارند. برای این افراد رنگ نارنجی را در نظر گرفته‌ایم. به سرفصل بعدی توجه کنید.
اثراتی که رنگ نارنجی در طراحی و دیزاین منزل می‌گذارد
نارنجی نیز درست مانند قرمز رنگی پر از هیاهو، فرح بخش، انرژیک و گرم است. بزرگ‌ترین طرفداران این رنگ گرم، کودکان هستند چرا که نارنجی تمام چیزی است که از یک کودک می‌توان انتظار داشت. شخصیت جسور، شجاع و مهربانی که کودکان آن‌ را می‌پرستند در رنگ نارنجی خلاصه شده است. به دلیل گرمایی که از امواج رنگ نارنجی متصاعد می شود، این رنگ گرمی روابط را میان افراد بیش‌تر کرده و به استحکام دوستی‌ها کمک می‌کند.
نقشی که رنگ زرد در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل بازی می‌کند
با کسب تجربه در بکارگیری رنگ‌های مختلف طولی نخواهد کشید که رنگ زرد را به عنوان رنگی مهربان، گرم، همدرد و متعهد خواهید شناخت. اگر دقت کرده باشید در اجتماع از زرد برای هشدار استفاده می‌شود. دلیل این استفاده، تاثیر بسیار پررنگی است که رنگ زرد روی اذهان عمومی می‌گذارد.
رنگ زرد توسط مردم بسیار فراموش‌شده است و به دلیل استفاده‌های قهری از این رنگ در سطح جامعه، شاید آن‌طور که باید، مورد استقبال قرار نگرفته باشد. اما تصور کنید قدم در محیطی می‌گذارید که توسط رنگ زرد در آغوش گرفته شده است. چه حسی به شما دست می‌دهد؟ فضایی شاد و دوستانه که حس صمیمیت را میان افراد بیش‌تر می‌کند. همین دلایل هستند که استفاده از رنگ زرد را به اندازه بی‌نهایت امکان‌پذیر می‌کنند. به یاد داشته باشید که چیزی به نام “زرد افراطی” وجود ندارد. زرد به هر میزان که در محیط استفاده شود زیبایی خاص خودش را در فضا متجلی می‌کند.
آبی و نقشی که در دکوراسیون داخلی منزل جدید شما ایفا می‌کند
اگر برای رنگ‌ها عمق تصور می‌شد، رنگ آبی عمیق‌ترین رنگی بود که تا به امروز شناخته شده است. آنقدر عمیق که به راحتی می‌توان در آن غرق شد. کافی است اتاق خواب خود را به رنگ آبی درآورید تا عمیق‌ترین و راحت‌ترین خواب‌ها را تجربه کنید. رنگ آبی رنگ صلح و آرامش است و از لحاظ روانی شما را به سمت این موارد سوق می‌دهد. اگر شما نیز از افرادی هستید که قصد دارید کمی جنب و جوش در محیط آبی خود ایجاد کنید، استفاده از رنگ‌هایی مانند زرد را به شما پیشنهاد می‌دهیم. زرد نه تنها با آبی به خوبی ست می شود، بلکه اندکی هیجان به محیط شما اضافه می‌کند.
توجه داشته باشید که افراط در استفاده از رنگ آبی اثراتی منفی برای ذهن به همراه دارد که یکی از این آثار افسردگی است. برای استفاده گسترده از رنگ آبی از مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط افراد کاربلد بهره ببرید.
سبز در طراحی داخلی منزل
در اعتقادات باستانیان، مادر تمام بشر طبیعت بوده است. همه ما از طبیعت و خاک بوجود آمده‌ایم پس دور از انتظار نیست که رنگ سبز آرامش خاطر خاصی برای ما در بر داشته باشد. سبز رنگ طبیعت، آرامش خاطر، احساس امنیت و امید به زندگی است. همانطور که طبیعت قدرت سازگاری فراوانی دارد، رنگ سبز نیز به راحتی با دیگر رنگ‌ها قابل انطباق است. با استفاده از رنگ سبز طراوت و تازگی را به فضای خود ببخشید. سبز مختص به مکانی خاص از منزل مانند اتاق خواب یا نشیمن نیست. از رنگ سبز برای ایجاد هارمونی در دکوراسیون اداری یا طراحی روف گاردن و حتی دکوراسیون داخلی ویلا خود بهره ببرید.
بنفش و معماری و دکوراسیون داخلی منزل
بنفش شاید یکی از کمیاب‌ترین رنگ‌ها در طبیعت باشد. همین امر باعث شده است که سال‌های زیادی به عنوان رنگ سال انتخاب شود. طرفداران اصلی رنگ بنفش دختر‌خانم‌ها هستند که هرگز از رنگ بنفش خسته نخواهند شد. بنفش نشان‌دهنده لوکس بودن است و حس سلطنت را در فرد ایجاد می‌کند. اگر دقت کرده باشید جواهرات سلطنتی اغلب کشورها در مخملی به رنگ بنفش نگهداری می‌شوند که خود نشانه عظمت و تاثیر روانی فوق العاده این رنگ است.
مشکی، رنگ عشق و دکوراسیون منزل
اگر از ما بپرسید به شما می‌گوییم که در حق رنگ مشکی کم‌محبتی شده است. مشکی در تمام اعصار با رنگ غم و مرگ ظاهر شده است و این فکر را به ذهن می‌آورد که مشکی رنگی برای نشان دادن اندوه در فرد است. اما فراموش نکنید که شیک‌ترین لباس‌های مجلسی و کت و شلوارها به رنگ مشکی هستند. مشکی رنگ احترام و عظمت است که اگر با رنگ‌های متضاد کنار خودش استفاده شود، غوغا می‌کند. با استفاده درست و اصولی از این رنگ قادر خواهید بود که ظرافت را در تک تک نقاط دکوراسیون داخلی منزل کوچک خود به رخ بکشید.
مشکی رنگی است که به شدت نیروی دافعه دارد. اما موثر بودن نیروی دافعه مشروط به حسی است که شما نسبت به این رنگ دارید. به عبارتی اگر از مشکی متنفرید و حس می کنید که نیروی دافعه آن روی شما تاثیر فراوان دارد، مطمئن باشید که این حس را به دیگر بازدید‌کنندگان نیز انتقال می‌دهید. پس تنها زمانی از مشکی استفاده کنید که مطمئن باشید حس دافعه به شما و بازدیدکنندگان فضای شما دست نخواهد داد.
استفاده از مشکی به همراه رنگ طلایی را به شدت پیشنهاد می‌کنیم. اما به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ مشکی در طراحی داخلی شما نیاز یه مشاور دکوراسیون داخلی منزل مجرب در این زمینه دارد؛ پس از گرفتن کمک این افراد اجتناب نکنید.
سفید در طراحی منزل و دکوراسیون
نماد طراوت و تازگی، صلح و اعتماد. سفید! شاید محبوب ترین رنگ در لیست امروز ما رنگ سفید باشد. سفید مادر تمام رنگ‌ها به شمار می‌آید چرا که هر رنگی که بخواهید متصور شوید از انتشار رنگ سفید به وجود آمده است. توانایی‌هایی که رنگ سفید در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی دارد بی شمار هستند. با استفاده از رنگ سفید فضای خود را بزرگ‌تر نشان می‌دهید و فضاهای خود را باطراوت‌تر خواهید کرد.
برای ست کردن این رنگ با دیگر رنگ‌ها اصلا نیاز به نگرانی نیست چرا که کافی است دست روی رنگی، هرچند ناآشنا، بگذارید تا ببینید که تمامی رنگ‌ها به زیبایی هرچه تمام‌تر کنار سفید قرار می‌گیرند. برای کمک در این زمینه به سایت تخصصی دکوراسیون داخلی منزل معتبر مراجعه کنید.
استایل‌های تک‌رنگ
استایل‌های تک‌رنگ یا مونوکرومیک این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای افرادی که تمام زندگی خود استایل‌های چند رنگه را به پیش گرفته‌اند شاید استایل مونوکرومیک کمی جسارت نیاز داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم این استایل را ابتدا در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی خود به کار ببرید. به طور مثال ابتدا یک دستشویی را مونوکروم کنید که بدانید از کجا باید شروع کنید. چه میزان رنگ افراطی است و وسایل مونوکروم خود را از کجا باید تهیه کنید.
به یاد داشته باشید که جزئیات در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی شما اهمیت وصف‌نشدنی دارند. هنگامی که تصمیم می‌گیرید اتاق خواب خود را به صورت مونوکروم سفید کنید، تمامی جزئیات به چشم خواهند آمد. به طور مثال درزهای دوخت کوسن‌هایتان ممکن است کمی به کرم نزدیک باشند که همین امر استایل مونوکرومیک شما را خراب می‌کند.
با رنگ‌های خنثی دوست باشید! در فوق چندین رنگ محبوب و تاثیرات آن‌ها را بیان کردیم حالا به این فکر کنید که ایجاد کنتراست در محیط شما در کنار رنگ‌های خنثی چه‌قدر جذاب خواهد شد. اتاقی تماما یاسی را تصور کنید که کاناپه‌ای نارنجی پررنگ در مرکزیت آن قرار دارد. استایل‌های مونوکرومیک الزاما نباید 100% از یک رنگ تشکیل شده باشند. با استفاده از کمی سلیقه و خلاقیت قادر خواهید بود بهترین استایل‌های مونوکرومیک را برای طراحی منزل مسکونی خود رقم بزنید. اگر دنبال ایده‌های بیشتر در همین زمینه هستید به شما سایت دکوراسیون داخلی منزل مهران طاهری را پیشنهاد می‌کنیم که ایده‌های فراوانی را در خود گردآوری کرده است.

نتیجه
در مقاله‌ای که در فوق برای شما عزیزان گردآوری شد به مواردی مهم و کلیدی در زمینه دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی پرداختیم. در روزهایی به سر می‌بریم که دکوراسیون منزل کوچک بیش از هر زمان دیگری رونق دارد و متقاضیان زیادی را از سراسر دنیا جذب خودش کرده است.
اگر شما نیز جزو افرادی هستید که در دل خود شور و شوق فراوان برای طراحی داخلی منزل کوچک خود دارید، به مقاله درستی سرزده‌اید چرا که ما در این مقاله راه‌کارهایی مطمئن و علمی برای افرادی پیشنهاد دادیم که در منزلی کوچک در ایران اقامت دارند و قصد دارند با مطالعه این متن دست به بازسازی یا طراحی دکور منزل خود بزنند.
در ابتدا پیشنهاداتی کلی در زمینه چگونگی طراحی منازل کوچک به شما ارائه کردیم. این پیشنهادات شامل استفاده از آینه ها، دنج‌تر کردن خانه و راهکارهای آن، ایجاد کنتراست در خانه و استفاده به جا و درست از سقف‌های بلند می‌شوند که به طور مفصل در طراحی داخلی دکوراسیون منزل توضیح داده شدند.
در ادامه بحثی درباره طراحی و دکوراسیون ارزان منزل آغاز کردیم که در آن از اهمیت دانستن قوانین دکوراسیون صحبت به میان آوردیم. سپس چند قانون مهم را در این زمینه مورد بررسی قرار دادیم و کاربرد آن‌ها را در طراحی‌های مختلف به بیان رساندیم.
مبحثی تحت عنوان رنگ‌ها چه نقشی در طراحی داخلی منزل مسکونی دارند را برای شما خوانندگان عزیز باز کردیم که در آن هشت رنگ محبوب از جمله آبی، مشکی، سفید، قرمز، سبز، نارنجی، زرد و بنفش را به طور کامل برای شما تفسیر کردیم و از تاثیرات الکترومغناطیسی که این امواج روی اذهان می‌گذارند سخن گفتیم. در ادامه استایل‌های مونوکرومیک و اهمیت استفاده از کنتراست در آن ها را برای خوانندگان روشن کردیم.
به طور کلی، دکوراسیون داخلی منزل کوچک بسیار پیچیده‌تر از دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی بزرگ است. شاید حس کنید که نمی‌توانید به تنهایی از عهده این طراحی بر بیایید. نگران نباشید کافی است به سایت طراحی داخلی منزل مهران طاهری سر بزنید تا با هزاران ایده و طرح آشنا شوید. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزل مهران طاهری با مجرب‌ترین‌ مشاور دکوراسیون منزل، در این زمینه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان بوده و این مهم را از افتخارات خود می‌داند. طراحی و دیزاین منزل خود را برای حصول بهترین نتایج اجرای دکوراسیون داخلی منزل، به دستان پر تجربه ما بسپارید. لازم به ذکر است که هزینه دکوراسیون داخلی منزل که توسط تیم ما به شما ارائه می‌شود مفرون به صرفه‌ترین و در عین حال با کیفیت‌ترین قیمت در بازار است. ممنون که تا این لحظه با ما همراه بودید.

دکوراسیون داخلی خانه های لوکس

نقل مکان به مکانی جدید برای زندگی شاید یکی از لذت‌بخش‌ترین اتفاقاتی باشد که در زندگی هر فرد می‌افتد. اگر به دنبال طراحی و دکوراسیون خانه‌ مانند خانه‌های لوکس هستید باید در نظر داشته باشید که بدون تحقیق تنها منزل خود را به انباری از وسایل تبدیل خواهید کرد.
منزل هر فرد نشان‌دهنده افکار، سلیقه‌ها و سبک زندگی او است. پس انتخاب دقیق و به جای دکور، نوعی معرفی‌نامه برای فردی محسوب می‌شود که به طراحی خانه مسکونی شما نگاه می‌اندازد.
دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس شاید در اصول دکوراسیون تفاوت چندانی با دکوراسیون دیگر خانه‌ها نداشته باشد اما در مقاله پیش رو، ما به شما چندین ایده برای لوکس‌تر کردن خانه شما کمک خواهیم کرد. به یاد داشته باشید که دکوراسیون داخلی خانه‌های شیک حاصل چندین سال تجریه در زمینه طراحی خانه ‌است.

ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس
اگر به تازگی به فکر طراحی و دکوراسیون داخلی خانه خود افتاده‌اید باید بدانید که داشتن دکوری لوکس الزاما نباید میلیون‌ها تومان هزینه بردارد.کافی است از عناصر درست در مکان های به جا استفاده کنید تا طراحی دکوراسیون خانه خود را به حرفه‌ای‌ترین نحو به انجام برسانید. با ما همراه باشید که چند نمونه از ایده‌های طراحی فضای داخل خانه لوکس را با شما در میان بگذاریم.
مکان‌های کوچک را بولد کنید
اگر محیطی کوچک در منزل دارید که به نظرتان بیش از حد ساده است، دل به دریا بزنید. کاغذ دیواری مورد علاقه خود را که مدت‌ها پیش در کاتالوگ دیده بودید انتحاب کنید. از طرح‌های گلدار و شلوغ اجتناب نکنید! این طرح‌ها همان‌هایی هستند که طراحی خانه شما برای به چشم آمدن نیاز دارد. صرفا چون دکوراسیون خانه شما کوچک است بدین معنا نیست که وسایل استفاده شده در آن نیز باید کوچک باشند. از وسایل تزئینی و اکسسوری‌های جذاب برای طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید. این فضای امن شما است و هیچ محدودیتی برای زیباتر کردن آن ندارید. حتی در فضاهای خارجی مانند طراحی حیاط ویلا یا حتی طراحی داخلی ویلا قادر خواهید بود این موارد را استفاده کنید.
از مجسمه‌های زیبا در طراحی داخل خانه خود استفاده کنید
با شنیدن نام مجسمه احتمالا به فکر مجسمه‌های قدی سنگی و قدیمی می‌افتید. گرچه هنوز در برخی سبک‌ها از این نوع مجسمه‌ها استفاده می‌شود اما این روز‌ها مجسمه‌های ظریف و زیبایی به بازار آمده‌اند که روی میز یا کنار مبلمان قرار می‌گیرند.
خطوطی که سطوح جزو دسته آن‌ها قرار می‌گیرند، خطوط افقی نام دارند. سطح میز، کتابخانه و مبل همگی خطوط افقی هستند. برای شکستن حکمفرمایی این خطوط، استفاده از عناصر قوس دار مانند مجسمه را در دکوراسیون داخلی خانه‌های شیک به شما پیشنهاد می‌کنیم. این عناصر، بی‌نظمی را در عین نظمی که خطوط افقی دارند به بیننده القا می‌کند که همین امر، زیبایی طراحی و دکوراسیون خانه را چند صد برابر می‌کند.
آویزهای دیواری بزرگ را در دکوراسیون داخلی خانه فراموش نکنید
شاید یکی از بهترین پیشنهاداتی که در این مقاله به شما می‌کنیم آویزان کردن آویز‌های بزرگ باشد. اما باید بدانید که ویژگی که این آویز‌ها را جذاب می‌کند معنی دار بودن آن‌ها است. سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که نگاه‌ها را به سمت خودش برگرداند و بینندگان را به بحث در مورد خود وا دارد. برای پیدا کردن آویزهای دیواری هرگز به مشکل برنخواهید خورد. این آویزها به تعداد زیاد در تمامی فروشگاه‌های طراحی دکوراسیون داخلی خانه به فروش می‌رسند و حق انتخاب از میان صدها طرح را برای شما میسر می‌کنند.
نظم را بر هم بزنید
چه کسی می‌گوید همیشه باید از یک روند پیروی کرد؟ اتاق نشیمن چوبی و اتاق خواب شیشه‌ای جذاب هستند اما یکنواخت و قدیمی. چرا طراحی دکوراسیون خانه را در اتاق نشیمن ترکیبی از سبک روستیک و شیشه‌ای مدرن درست نکنیم؟ هنگامی که دو سبک مختلف کنار هم قرار می‌گیرند جلوه هرکدام به مراتب بیش‌تر به چشم می‌آید. اما لازم است اشاره کنیم که این‌کار مستلزم کمی دانش و تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی خانه است. باید بدانید که از چه عناصری در کدام نقطه از فضا استفاده کنید که نتیجه عکس در طراحی دکوراسیون خانه ندهد. باید بدانید که در چه مکانی چه عنصری را با چه رنگی ست کنید تا از اثر روانشناسی آن رنگ بهترین استفاده را در دکوراسیون داخلی خانه کرده باشید. برای بهترین نتیجه، با طراحان دکوراسیون خانه خود مشورت کنید.
عتیقه‌ها را از کمد درآورید
هیچ‌چیز مانند یک قطعه دکور آنتیک به طراحی و دکوراسیون خانه حس لوکس نمی‌بخشد. در میان تمامی وسایل آخرین مدل و مدرن، تکه‌ای عتیقه مانند الماس می‌درخشد. پس درنگ نکنید! با خرج اندکی سلیقه می‌توانید دکورهای قدیمی خود را دوباره در طراحی فضای داخلی خانه خود به استفاده بگیرید.
سادگی را فراموش نکنید
یکی از مهم‌ترین نکاتی که در دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس می‌توان به آن اشاره کرد، سادگی در عین زیبایی است. به یاد داشته باشید که طراحی خانه‌ بسیار شلوغ ماهیتی بسیار دورتر از فضای لوکس دارند. وسایلی که استفاده نمی‌کنید را جمع کنید و تمرکز خود را روی سبک‌هایی که انتخاب کرده‌اید بگذارید.
طراحی دکوراسیون داخلی خانه را هایلایت کنید
شکی در تاثیر نور روی دکور وجود ندارد اما نکته‌ای که به وجود می‌آید چگونگی پخش این نور روی اجسام مختلف است. به یاد داشته باشید که دکور، هنر دست شما است؛ پس هرکدام از عناصری که در آن استفاده می‌کنید لایق درخشیدن هستند. با تابش نور روی اجسام و دکورها، وسایل دکوری، پله‌ها یا کناره دیوارها را هایلایت کنید و روحی تازه به طراحی دکوراسیون خانه خود ببخشید.
نتیجه
احتمالا زمانی که سرفصل دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس را در مرورگر خود جستجو می‌کردید به فکر گرفتن ایده برای طراحی داخل خانه خود بودید. ما این‌کار را برای شما آسان کردیم. در مقاله ارائه شده سعی شد ایده‌هایی جدید در زمینه طراحی خانه‌های مدرن به شما پیشنهاد شود و دیدگاه شما را نسبت به دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس اندکی تغییر دهد. در این مقاله گفته شد که چگونه محیط‌های کوچک را به دلخواه خود مدرن و لوکس کنید. همچنین ایده‌هایی در زمینه انواع مجسمه‌های قابل استفاده به شما داده‌شد. در ادامه بیان کردیم که چگونه می توانید سبک‌های مختلف را با هم ترکیب کنید و چگونه نور را برای زیباتر به نظر رسیدن منزل به اشیا بتابانید. ایده‌های فراوان دیگری برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های لوکس وجود دارند که شرکت معماری مهران طاهری با توجه به سلیقه شما عزیزان آن‌ها را ارائه می‌کند و با مجرب‌ترین کادر به پیاده‌سازی آنچه در ذهن شما است می‌پردازد. مهران طاهری با سال‌ها تجربه در انواع و اقسام پروژهای معماری مانند طراحی داخلی رستوران سنتی، طراحی و اجرای روف گاردن و به طور کلی طراحی داخلی در تهران و دیگر استان‌های کشور با افتخار به شما خدمات شرکت را رائه می‌کند. با پل‌های ارتباطی ما در ارتباط باشید. از اینکه ما را همراهی کرده‌اید نهایت تشکر را داریم.