مقالات

همه چیز راجع به طراحی داخلی طلافروشی

طراحی داخلی طلافروشی دارای جزییات فراوانی می باشد. انتخاب رنگ و دکور مناسب در کنار ویترین جذاب از خصوصیات طراحی داخلی مناسب این مکان تجاری می باشد.

همه چیز راجع به طراحی داخلی طلافروشی

طراحی داخلی ساختمان‌ها و اماکن تجاری امروزه یکی از مسائل مهم صنعت معماری است. طراحی داخلی اماکن تجاری نقش مهم و مؤثری بر روی جلب‌توجه و راحتی مشتری دارد. طراحی داخلی طلافروشی یکی از محیط‌های تجاری است که نیاز به طراحی و معماری خاص دارد. انتخاب مصالح مناسب و استحکام سازه ازجمله مهم‌ترین مسائل در طراحی می‌باشد. تناسب میان رنگ‌بندی و دکوراسیون ویترین طلافروشی ازجمله نکات مهم دیگر این طراحی است. در اینجا به نکات مهمی در مورد طراحی طلافروشی اشاره می‌کنیم.

(جایگاه عکس ۱)

طراحی داخلی طلافروشی

امروزه طراحی داخلی نقش مهمی در بازارها و مراکز خرید ایفا می‌کند. طراحی داخلی ازجمله عوامل مهم در افزایش میزان توجه مشتریان در ساختمان‌های تجاری به محصولات شرکت مربوطه است. این علم به‌روز با توجه به پیشرفت تکنولوژی دارای ساختار و گونه‌های بسیار جذاب و مدرنی است که می‌تواند چشم بیننده را به خود جلب کند. انتخاب شرایط دکور و رنگ‌بندی مناسب باعث افزایش میزان توجه مشتریان به محصولات می‌شود.  طلافروشی‌ها ازجمله مراکز مهم تجاری هستند که باید متناسب با نیاز مشتری و راحتی افراد ساخته و طراحی شود. اساسی‌ترین قسمت از هر طراحی تناسب بین رنگ و دکور است که باید حساسیت ویژه‌ای بر روی این موضوع داشته باشید.

(جایگاه عکس ۲)

طراحی داخلی طلافروشی و رنگ‌بندی آن

رنگ‌بندی و انتخاب رنگ همواره تأثیر زیادی در ایجاد فضای مدنظر برای مخاطب دارد. در انتخاب رنگ طراحی داخلی طلافروشی بیشترین دقت را صرف کنید. شاید مهم‌ترین قسمت طراحی دکوراسیون داخلی هرجایی انتخاب رنگ آن باشد. انتخاب رنگ نامناسب می‌تواند روند کلی طراحی را به هم بریزد. رنگ دیوارها و دکور را متناسب با شرایط مغازه متفاوت انتخاب کنید. رنگ دیوارهای طلافروشی باید جذابیت داشته باشد و چشم مشتری را به خود جذب کند. دیوارها مکان‌های مناسبی برای قرار دادن تابلو اعلانات می‌باشد. ترکیب رنگ‌های روشن و جذاب یکی از انتخاب‌های متداول بین طلافروشان می‌باشد. البته باید دقت کرد تا هر یک از ترکیب‌ها دارای ویژگی‌هایی است که باید متناسب با دکور و شرایط محیطی به انتخاب رنگ‌ها بپردازیم.

(جایگاه عکس ۳)

طراحی دکور طلافروشی

دکوراسیون طلافروشی‌ها باید با جزییات زیادی طراحی‌شده به‌طوری که برای همه مشتری‌ها با سلایق مختلف جذابیت داشته باشد. قرار دادن ویترین جذاب ازجمله نکات مثبت در طراحی دکور است. معمولاً معماران در انتخاب پوشش دیوارها از رنگ‌های ترکیبی که جذاب باشد، استفاده می‌کنند. کانون توجه در طراحی‌ها باید به سمت طلاها باشد. این مورد می‌تواند با نورپردازی مناسب انجام گیرد که البته مصرف کم انرژی و کم کردن هزینه نیز مهم می‌باشد که هر دو مورد باید رعایت گردد. سیستم سرمایشی و تهویه طلافروشی باید متناسب با وسعت آن باشد و مطابق با قوانین زیست‌محیطی باشد. ایجاد صندلی برای استراحت مشتری ازجمله موارد مهم دیگر در طراحی دکور می‌باشد. استفاده از تابلوهای الکترونیکی و ترازو دیجیتال مجهز در دادن اطلاعات به مشتری کمک می‌کند. در طراحی دکور شرایط ورودی و خروجی مشتری و نحوه دسترسی به طلا از نکات مهم امنیتی می‌باشد.

(جایگاه عکس ۴)

طراحی داخلی طلافروشی و نورپردازی آن

نورپردازی دکور در کنار دو عامل دیگر مانند رنگ‌بندی و دکوراسیون مهم‌ترین عوامل زیبایی طراحی داخلی طلافروشی می‌باشند. کانون توجه در طراحی‌ها باید به سمت ویترین طلافروشی باشد. در طراحی داخلی طلافروشی باید توجه کرد که مشتری در ابتدای کار ویترین محصولات فروشگاه را می‌بیند پس تمامی تلاش خود را بر نورپردازی و طراحی دکوراسیون ویترین فروشگاه بگذارید. این مورد می‌تواند با نورپردازی مناسب انجام گیرد که البته مصرف کم انرژی و کم کردن هزینه نیز مهم می‌باشد که هر دو مورد باید رعایت گردد. در طراحی داخلی طلافروشی رنگ‌بندی باید متناسب با دکور و شرایط محیط پرانرژی و جذاب باشد. نورپردازی باید طوری باشد تا در قسمت‌هایی که محصولات وجود دارد، نور به‌قدر کافی وجود داشته باشد. شما می‌توانید از جلوه‌های نوری و لامپ‌های توکار برای زیبایی محصولات خاص خود استفاده کنید.

(جایگاه عکس ۵)

نکات مهم در طراحی ویترین طلافروشی

در طراحی داخلی طلافروشی مهم‌ترین مسئله نحوه طراحی ویترین می‌باشد. نحوه طراحی و چیدن محصولات در ویترین بسیار مهم و تأثیرگذار است. محصولاتی که در ویترین قرار دارد تعیین می‌کند که مشتری به داخل مغازه خواهد آمد یا خیر. توجه کنید که ویترین محلی برای قرار دادن کالاهای خاص با مخاطب خاص نمی‌باشد، اجناس ویترین باید تمامی سلایق مختلف جامعه را شامل شود.  طراحی دکوراسیون و نورپردازی مناسب ازجمله مواردی است که در طراحی ویترین باید به آن توجه شود. قرار دادن محصولات پرفروش و پرطرفدار در جایگاه ویژه که در قسمت بعدی مفصل راجع به آن صحبت می‌کنیم، بسیار تأثیرگذار است.

چیدمان محصولات پرفروش در طراحی داخلی طلافروشی

در طراحی داخلی طلافروشی همواره یک سری محصولات فروش بیشتری دارند و بیشتر موردتوجه می‌باشند. معمولاً طراحان این‌گونه کالاها را در جایگاه ویژه یا محلی در معرض دید قرار می‌دهند. مشتری با دیدن این محصول توجهش جلب شده با وارد شدن به طلافروشی علاوه بر دیدن محصول خواستار مدل‌های مشابه آن نیز می‌باشد. مواردی مانند نصب تابلوی اعلانات و ارائه توضیحات کامل در مورد محصول و از این قبیل موارد باعث جلب‌توجه مشتری می‌شود. محصولاتی که در وسط ویترین قرار دارد با توجه به بیشتر دیده شدن مشتری یکی از مناطق پرفروش مغازه است. قرار دادن محصولات مرتبط در اطراف محصول پرطرفدار باعث خرید چند محصول توسط مشتری می‌شود. تغییر چیدمان محصولات در بازه‌های زمانی مختلف باعث افزایش جذابیت می‌شود. در نظر داشته باشید که نقاط میانی ویترین محل قرار دادن محصولات پرطرفدار است.

(جایگاه عکس ۶)

   انتخاب مصالح مناسب در طراحی داخلی طلافروشی

امنیت ازجمله مهم‌ترین قسمت طراحی داخلی طلافروشی می‌باشد. انتخاب مصالح تقویت‌شده و پوشش‌های چندلایه با توجه به نوع کاربری ساختمان گزینه مناسبی می‌تواند باشد. انتخاب بتن‌های تقویت‌شده و مقاوم در برابر ضربه می‌تواند گزینه مناسبی برای طراحی باشد همچنین درهای ضد سرقت و کرکره اتوماتیک مقاوم از تجهیزات مهم دیگر می‌باشد. شیشه‌های ضدگلوله و یا پوشش‌های نسوز ازجمله موارد با امنیت بالا است. در طراحی داخلی طلافروشی باید دقت کرد تا رنگ و پوشش موردنظر متناسب با محیط طلافروشی بوده و خارج از عرف نباشد. برای مصالح و مواد باید در نظر گرفت که طلافروشی مکانی پر از طلا است و نیاز به موادی دارد که بتواند در برابر هرگونه تهاجم و سرقتی مقاومت داشته باشد.

(جایگاه عکس ۷)

 ایجاد فضای کاربردی در طراحی داخلی طلافروشی

در طراحی داخلی هر ساختمان متناسب با کاربرد هر یک می‌توان از وسایل مختلفی برای تفکیک فضاها و استفاده کاربردی از آن‌ها استفاده نمود. دیوار، کانتر، قفسه و پارتیشن از مهم‌ترین تجهیزات تفکیک فضا می‌باشند. استفاده از پارتیشن‌ها و قفسات معمولاً در اداره‌ها استفاده می‌شود. در منازل مسکونی معمولاً از دیوار به‌عنوان تفکیک‌کننده اصلی استفاده می‌شود. در طراحی داخلی طلافروشی استفاده از کانتر پرطرفدارترین روش تفکیک فضا می‌باشد. کانتر باعث می‌شود که مشتری علاوه بر دیدن محصول از نزدیک بتواند با فروشنده ارتباط برقرار کند و از جزییات محصول آگاه شود. کانتر ها باید با ارتفاع متوسط و به‌صورت سرتاسری در داخل مغازه قرار بگیرند.

(جایگاه عکس ۸)

طراحی داخلی طلافروشی و انتخاب کف‌پوش

انتخاب کف‌پوش مناسب از ویژگی‌های یک طراحی داخلی خوب می‌باشد. انواع کف‌پوش‌ها عبارت‌اند از پارکت، سرامیک، سنگ و کاشی می‌باشد. پارکت‌های مقاوم و ضد آب گزینه مناسبی می تواند باشد. سرامیک و موکت از دیگر کف‌پوش‌های مورداستفاده هستند که با توجه به قدیمی بودن، مشتریان زیادی ندارد البته برای بسیاری از طلافروشی‌های سنتی هنوز کاربرد دارد. قرار دادن فرش یا قالیچه بدون محافظ به‌هیچ‌عنوان مناسب اماکن تجاری نمی‌باشد. کف‌پوش هر چه مقاومت بیشتری داشته باشد مناسب‌تر می‌باشد. به نظر کف‌پوش‌های سنگی نیز هم ازلحاظ زیبایی و مقاومت مناسب به نظر می‌رسند.

(جایگاه عکس ۹)

نکات مهم در طراحی داخلی طلافروشی

نکات مهم در طراحی طلافروشی علاوه بر امنیت و زیبایی، توجه به جزییات طراحی دکور می‌باشد. ورودی طلافروشی باید طوری نورپردازی شود که به مشتری حس امنیت و آرامش خاطر را القا کند. وجود تابلویی با مشخصات قیمت طلا و سکه برای راهنمایی مشتریان بسیار مناسب می‌باشد. رنگ‌بندی طلافروشی باید چشم‌نواز و جذاب باشد. ویترین‌های طلافروشی باید به بهترین نحو نورپردازی شده و درعین‌حال دارای حفاظ‌های امنیتی مناسبی باشد. طلاها را در محفظه‌های شیشه‌ای  به‌طوری‌که هم به‌خوبی دیده شود و هم دارای امنیت خوبی باشد، قرار دهید. همیشه در طراحی داخلی هر مکانی کیفیت و امنیت بالاترین درجه از اهمیت را داراست و نباید آن را فدای کمیت کنیم.

دکوراسیون داخلی اداری, دکوراسیون ویترین طلا فروشی, دکوراسیون داخلی رستوران, هزینه اجرای روف گاردن, دکوراسیون لابی ساختمان, قیمت طراحی داخلی منزل, دکوراسیون منزل, دکوراسیون داخلی منزل جدید , طراحی دکوراسیون خانه, دکوراسیون داخلی هتل, طراحی دیوار ویلا, طراحی داخلی مطب چشم پزشکی, بازسازی خانه قدیمی, هزینه بازسازی آپارتمان, طراحی جدید کابینت آشپزخانه, طراحی ویترین مغازه, طراحی داخلی در اصفهان, طراحی داخلی مجتمع تجاری, دکوراسیون داخلی درمانگاه, طراحی کلینیک پوست و مو, طراحی داخلی صرافی, شرکت طراحی داخلی, دکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانه, دکوراسیون مغازه کیف و کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک زنانه, دکوراسیون مغازه ورزشی, دکوراسیون مغازه لوازم خانگی, دکوراسیون داخلی مغازه موبایل فروشی, طراحی داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی, دکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه خرازی, دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, طراحی داخلی مغازه عینک فروشی, دکوراسیون مغازه خیاطی, طراحی داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه عطاری, دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

6 − 3 =