مقالات

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا موارد متعددی را در برمی‌گیرد. مواردی همچون ورودی لابی ها , اتاق خواب ها ,راه پله و سرویس ها همگی در طراحی داخلی ویلا باید مورد توجه باشد

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی ویلا

امروزه بسیاری از شهرنشینان توجه خاصی به داشتن ویلا و ساختن آن دارند.توجه به طراحی داخلی ویلا از مراحل معماری و از جمله محبوب ترین کارها در امر ساختن ویلا می باشد.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا با توجه به وسعتی که دارد کار چندان سختی نمی باشد, اما آنچه در طراحی ویلا بیش از هر نکته‌ای چشمگیر است , طراحی مناسب و جذاب این مکان است. برای هر طراحی و اجرای دکوراسیون باید وسعت و اندازه فضا را در نظر گرفت و نسبت به امکانات و شرایط موجود طراحی را انجام داد. اجرای دکوراسیون داخلی ویلا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

هرچند که هنگامی که صحبت از طراحی ویلا می شود منظور فضایی است که در آن چندین اتاق با پذیرایی بزرگ و امکاناتی همچون جکوزی, استخر و بالکن های بزرگ وجود دارد. نکته مهم در طراحی ویلا مخصوصاً طراحی داخلی موقعیت قرار گرفتن ویلای مورد نظر می‌باشد. به عنوان مثال ویلا در موقعیت آب و هوای بارانی طراحی متفاوتی با ویلا در منطقه کوهستانی و گرمسیری دارد. توجه به این عامل مؤلفه های طراحی را برای هر فضا تغییر می‌دهد.در طراحی ویلا می بایست تمامی فاکتورهای مربوطه از جمله رنگ و نور پردازی را در نظر گرفت.

تصویر ۱

 نکات مهم در طراحی داخلی ویلا

در طراحی ویلا توجه به چند نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است. این نکات عبارتند از:

  • توجه به فضای لابی ها مخصوصاً اگر ویلای شمال دوبلکس باشد, چرا که این فضا پررفت و آمدترین مکان می‌باشد.
  • چیدمان مبلمان در فضای لابی ها البته اگر در لابی ها ورودی برای فضاهای دیگر در نظر نگرفته باشید.
  • توجه به دیزاین و دکوراسیون داخلی پذیرایی: اگر فضای شما به گونه ای است که می توانید مبلمان در آن بچینید باید این کار را با فرش های تزیینی مکمل کنید.
  • پرده های مناسب برای اتاق های خواب: اگر اتاق های خواب دارای پنجره های مناسب هستند توجه به پرده های آن بسیار مهم است.
  • ترکیب رنگهای مناسب با یکدیگر: به عنوان مثال هارمونی کرم و طلایی و یا کرم و قهوه ای بسیار مناسب است. در طراحی خود حتما به نور و رنگ توجه کنید.
  • چیدمان همراه با تقارن بسیار مهم است. آنچه در طراحی داخلی ویلا به چشم می‌آید تقارن داشتن معماری و در امتداد آن طراحی می باشد.

تصویر۲

نگاهی ویژه به آشپزخانه در طراحی داخلی

 توجه به چند عامل درطراحی داخلی ویلا بسیار مهم است. توجه به معماری , جانمایی سرویس بهداشتی و مسیر از جمله این موارد است. اما آنچه در این بخش موضوع بحث ماست طراحی آشپزخانه ویلا می باشد. آشپزخانه با توجه به فضای کلی ویلا باید طراحی شود. اگر ویلایی دوبلکس دارید حتما آشپزخانه در کنار پذیرایی قرار گیرد.می توانید از طرح جزیره و یا کابینت بندی خلوت استفاده کنید.

 در این رابطه رنگ بندی کابینت ها نیز بسیار مهم است. توجه داشته باشید هارمونی رنگ بین کابینت ها و وسایل داخل پذیرایی رعایت شود. در طراحی آشپزخانه نیز باید نور را لحاظ کنید. می‌توانید از روشنایی خطی برای افزایش نور آشپزخانه استفاده نمایید. در طراحی ویلای مورد نظر آشپزخانه را با پذیرایی و مجموعه ویلا طراحی کنید. توجه به این عمل زیبایی محیط تفریحی و زندگی شما را افزایش می‌دهد. بنابراین هر کدام از بخش های مختلف در طراحی ویلا و دکوراسیون داخلی آن موثر و تأثیرگذار می باشد که طراحان می بایست در طراحی داخلی ویلا  به آن توجه نمایند.

دکوراسیون داخلی اداریدکوراسیون ویترین طلا فروشیدکوراسیون داخلی رستورانهزینه اجرای روف گاردندکوراسیون لابی ساختمانقیمت طراحی داخلی منزلدکوراسیون منزلدکوراسیون داخلی منزل جدید , طراحی دکوراسیون خانهدکوراسیون داخلی هتلطراحی دیوار ویلاطراحی داخلی مطب چشم پزشکیبازسازی خانه قدیمیهزینه بازسازی آپارتمانطراحی جدید کابینت آشپزخانهطراحی ویترین مغازهطراحی داخلی در اصفهانطراحی داخلی مجتمع تجاریدکوراسیون داخلی درمانگاهطراحی کلینیک پوست و موطراحی داخلی صرافیشرکت طراحی داخلیدکوراسیون مغازه پوشاک بچه گانهدکوراسیون مغازه کیف و کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه پوشاک زنانهدکوراسیون مغازه ورزشیدکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون داخلی مغازه موبایل فروشیطراحی داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون مغازه خیاطیطراحی داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون داخلی مغازه عطاریدکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

پانزده + دوازده =