مقالات

طراحی داخلی مجتمع های تجاری و نکات آن

طراحی داخلی مجتمع تجاری به علت نوع کاربردآن باید خاص و جذاب باشد. برای طراحی داخلی مجتمع های تجاری باید از افراد متخصص در این زمینه بهره گرفت.

طراحی داخلی مجتمع های تجاری و نکات آن

مجتمع های تجاری نوعی از فضا های تجاری می باشند که می توانند نیازهای مختلف افراد را پوشش دهند. این اماکن شامل تمامی امکانات از خرید و سرگرمی گرفته تا سینما و فودکورت می باشند. در طراحی داخلی مجتمع تجاری باید به مواردی توجه کرد که در ذیل به آن ها می پردازیم.

 نکات مهم در طراحی داخلی مجتمع تجاری

در طراحی داخلی مجتمع های تجاری به علت وسعت زیاد آن موارد مهمی می بایست مد نظر قرار گیرد. طراحان در قسمت اول می بایست برای ورودی مجتمع که برای جذب مشتری مهم می باشد یک فکر اساسی و تاثیرگذار کنند.

طراحی داخلی مجتمع تجاری و فضای سبز:

در طراحی این مکان های عمومی می بایست حتما از فضاهای سبز به خوبی استفاده شود و اگر بتوان از آبنما نیز در وسط مجتمع استفاده کرد بسیار جالب تر خواهد بود. طراحی نورگیر های سقفی نیز می تواند محیط را هنری تر و زیبا تر جلوه دهد.

مجتمع تجاری و طراحی کم حجم و سبک:

بهتر است تا در این گونه فضا های داخلی از طراحی سنگین بصری استفاده نشود چون این نوع از طراحی توجه بیننده را جلب می کند و دیگر جایی برای توجه به انواع محصولات فروشگاه ها باقی نمی ماند.

در صورتی که یک طراحی داخلی مجتمع، ساده و کم حجم باشد می تواند علاوه بر زیبایی محیط توجه افراد را به سمت محصولات ارائه شده جلب کند.

طراحی داخلی مجتمع تجاری و مبلمان و نور:

در مجتمع های تجاری میز، نیمکت، صندلی و دیگر مبلمان شهری باید به گونه ای طراحی و اجرا شوند که بهترین موضوعیت این مراکز را به نمایش در آورند. در طراحی این وسایل به رنگ، شوق بصری و طرح آن ها نیز توجه کنید.

نور یک مرکز خرید علاوه بر زیاد بودن می بایست پوشیده و پنهانی باشد. متغیر و ثابت نبودن نور در مجتمع های تجاری از کسل کننده بودن محیط جلوگیری خواهد کرد. اگر در طراحی مجتمع از نورپردازی متمرکز روی محصولات و ویترین ها استفاده شود می تواند به ایجاد یک هارمونی رنگی متناسب کمک نماید.

شکل ۱

طراحی داخلی مجتمع تجاری و سرگرمی:

سرگرمی از مواردی است که در طراحی مجتمع های تجاری می تواند بسیار مفید باشد. اکثر مادران اگر بدانند که برای فرزندان شان محیطی امن و سرگرم کننده وجود دارد به راحتی و آسوده خاطر به این مراکز مراجعه خواهند کرد. طراحی تندیس ها و حوض و یا حتی شهربازی می تواند کمک شایانی در جذب مشتری برای مجتمع نماید. برای بزرگسالان نیز می توان از گروه های موسیقی و یا موسسه های فرهنگی برای سرگرمی استفاده کرد.

طراحی یک فودکورت هم می تواند تاثیر بسیار زیادی هم در زیبایی و هم در جذب افراد مختلف برای مجتمع داشته باشد. کافی شاپ ها نیز از گزینه های دیگر در طراحی های مجتمع تجاری می باشند. استفاده از رنگ های شاد و زیبا نیز در طراحی ایمن فضا های عمومی بسیار تاثیرگذار می باشد.

 

دکوراسیون اداری مدرن, دکوراسیون مغازه طلا و جواهر, دکوراسیون رستوران, روف گاردن, دکوراسیون لابی, دکوراسیون اداری شیک, طراحی داخلی طلا فروشی, دکوراسیون رستوران ایرانی, اجرای روف گاردن, دکوراسیون داخلی منزل کوچک,سایت دکوراسیون داخلی منزل, طراحی دکوراسیون منزل کوچک, طراحی و دکوراسیون خانه, دکوراسیون هتل,دکوراسیون ویلا ,دکوراسیون مطب دندانپزشکی, تعمیرات و بازسازی ساختمان, بازسازی آپارتمان قدیمی, طراحی داخل آشپزخانه, طراحی آشپزخانه ایرانی, طراحی داخلی مغازه, طراحی داخلی در مشهد, طراحی داخلی پاساژ, طراحی داخلی درمانگاه, طراحی داخلی کلینیک زیبایی, طراحی صرافی, طراحی داخلی, دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک مردانه, طراحی ویترین مغازه کیف و کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, دکوراسیون مغازه لباس زنانه, طراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشی, طراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگی, دکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی, دکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه خرازی, دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, طراحی داخلی مغازه عینک فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی, دکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون مغازه عطاری, دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

1 × یک =