مقالات

توجه به منابع نوری در طراحی داخلی کلینیک زیبایی

طراحی داخلی کلینیک زیبایی امروزه بسیار مورد توجه می باشد. در ادامه قصد داریم تا درباره نکات مهمی که در طراحی داخلی کلینیک زیبایی اهمیت دارند صحبت کنیم.

نکات مهمی درباره طراحی داخلی کلینیک زیبایی

 کلینیک زیبایی مکانی ست که بسیاری از افراد اغلب برای زیباسازی پوست و موی خود به دلایل مختلفی از جمله درمان و یا زیبایی به آنجا مراجعه می کنند. بنابراین حضور افراد در این کلینیک ها هم جنبه ی درمانی و هم جنبه تشریفاتی دارد که در هر دو حالت، دریافت احساس آرامش و اطمینان مهم ترین نیاز مراجع به این مکان می باشد. طراحی داخلی مطب زیبایی در واقع در ایجاد نمودن این احساس موثرترین نقش را دارد. به همین دلیل نیز متخصص های پوست و مو اغلب به مقوله ی طراحی داخلی کلینیک زیبایی اهمیت بسیار زیادی می دهند. در ادامه قصد داریم تا درباره نکاتی که در طراحی داخلی کلینیک زیبایی اهمیت دارند صحبت کنیم.

توجه به منابع نوری در طراحی داخلی کلینیک زیبایی

یک نکته بسیار مهم در طراحی داخلی کلینیک زیبایی توجه به نورپردازی و استفاده ی به جا و مناسب از منابع نوری می باشد. در نورپردازی کلینیک زیبایی باید به این نکته توجه کنید که آنچه در این فضا اهمیت پیدا می کند زیبا بودن است. به این معنی که بیماران و مراجعان باید بتوانند نتیجه ی کار خود را به خوبی ببینند. بنابراین استفاده از انواع نورپردازی های سراسری و موضعی، استفاده از منابع نوری تزئینی با رنگ های ملایم و آرام بخش، و به طور کلی تامین نور مناسب برای فضای کلینیک بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین استفاده از انواع لوسترها و آباژورها و یا منابع نوری مخفی، هر یک علاوه بر تاثیر در تامین نور فضا به زیبایی بصری آن نیز می افزایند. نکته ی بسیار مهم دیگری که در هنگام نورپردازی اهمیت دارد در واقع حفظ هارمونی و جلوگیری از افراط در نوردهی و انتخاب درست رنگ نورها می باشد.

 

بهترین رنگ  برای طراحی داخلی کلینیک زیبایی

به طور کلی طراحی کلینیک پوست و مو بهتر است به گونه ای باشد که بتواند احساس آرامش و اطمینان قلبی را به خوبی القا کند. نور و رنگ همواره از مهم ترین عناصر تاثیر گذار در این زمینه می باشند. همانند آنچه درباره ی نورپردازی بیان کردیم، باید در انتخاب تم رنگی کلینیک و هماهنگی رنگ با نورپردازی فضا نیز دقت بسیار زیادی به خرج دهید. به طور کلی در طراحی داخلی کلینیک زیبایی بسیار توصیه می شود که از رنگ های ملایم استفاده گردد. به عنوان مثال ترکیب رنگ سفید و رنگ های خنثی به عنوان رنگ غالب در کنار رنگ های ملایم و ترجیحا گرم به عنوان رنگ های مکمل می توانند تداعی کننده ی فضایی آرام و بدون استرس باشند. با این وجود، این امر بستگی به سایر عناصر موجود در فضا و سلیقه ی افراد نیز دارد. در مجموع بسیار مهم است که از شلوغی، بی نظمی و القاء حس هیجان در چنین فضایی شدیدا پرهیز کنید. و انتخاب رنگ ها را بر این اساس انجام دهید.

 

رعایت چند نکته برای ایجاد فضایی آرامش بخش

به طور کلی در طراحی داخلی کلینیک زیبایی همواره باید به دنبال روش هایی برای ایجاد فضایی آرام باشید. یکی دیگر از راهکارهای بسیار تاثیرگذار در این زمینه استفاده از گلدان های گل در فضاست. استفاده از پوشش گیاهی در طراحی داخلی کلینیک زیبایی تاثیر بسیار زیادی در ایجاد احساس طراوت و شادابی دارد. روش های مختلفی برای استفاده از گل های زینتی در داخل فضای کلینیک وجود دارند. مثلا استفاده از باغچه های عمودی، استفاده از گلدان های بزرگ و یا استفاده از پارتیشن هایی با پوشش گیاهی. توجه به امکانات رفاهی و در نظر گرفتن این امکانات در هنگام طراحی نیز یکی دیگر از نکات تاثیرگذار می باشد. به ویژه برای آنهایی که منتظر هستند تا نوبتشان شود. طراحی فضاهایی برای مطالعه ی کاتالوگ های تبلیغاتی در زمینه پوست و مو و یا فضایی مناسب به همراه صفحه نمایشی برای نشان دادن ویدئوهای مرتبط در این زمینه و یا نمونه کارهای پزشک می تواند تا حد زیادی موجب تجربه احساس رضایت در این افراد گردد.

 

استفاده از المان های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی

با توجه به ماهیت کاری کلینیک زیبایی، بهتر است که از المان های دکوراتیو مرتبط در این زمینه نیز برای دکوراسیون داخلی کلینیک استفاده کنید. مثلا استفاده از دیوارکوب ها و تابلوهای زینتی با موضوع زیبایی مانند تابلوهایی با طرح گل یا نقش مفهومی زنان و مردان زیبارو، و یا استفاده از کاغذ دیواری با طرح و نقش گلها. به طور کلی بهتر است که در انتخاب شکل، رنگ و استاندارد بودن کلیه ی تجهیزات کلینیک دقت کنید تا در نهایت همه چیز به درستی در کنار هم قرار گرفته باشد.

 

توجه به طراحی داخلی کلینیک زیبایی امروزه رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. در این مقاله به طور خلاصه به نکات مهمی در این باره اشاره کردیم که امیدواریم با توجه به این نکات، شما نیز شاهد تغییرات چشمگیری در طراحی داخلی کلینیک زیبایی خود باشید.

دکوراسیون اداری و دفتر کارطراحی و دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشیدکوراسیون رستوران مدرنساخت روف گاردندکوراسیون داخلی لابیسایت تخصصی دکوراسیون داخلی منزل,مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی منزلدکوراسیون جدید منزل ایرانیدکوراسیون داخلی خانه های مدرندکوراسیون هتل,طراحی حیاط ویلادکوراسیون مطببازسازی منزل قدیمیبازسازی ساختمان قدیمیطراحی داخلی آشپزخانه لوکسطراحی داخلی آشپزخانه ایرانیدکوراسیون ویترین مغازهطراحی داخلی مشهدطراحی داخلی مجتمع تجاریدکوراسیون داخلی درمانگاهطراحی کلینیک پوست و موطراحی داخلی صرافیشرکت طراحی داخلیدکوراسیون ویترین مغازه پوشاکطراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشیطراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگیدکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشیدکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون مغازه ابزار فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خرازیدکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیطراحی داخلی مغازه عینک فروشیدکوراسیون داخلی مغازه خیاطیدکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون داخلی مغازه قنادیدکوراسیون مغازه عطاریدکوراسیون مغازه موبایل فروشی

 

پاسخ دادن

پنج × سه =