مقالات

استفاده از رنگ در طراحی منازل مسکونی

در طراحی منازل مسکونی از ابزارهای مختلفی استفاده می شود. یکی از مهم ترین ابزار در طراحی منازل مسکونی ، استفاده درست از رنگ در خانه می باشد.

استفاده از رنگ در طراحی منازل مسکونی

امروزه افراد برای داشتن خانه ای زیبا و دلخواه سعی در استفاده از طراحی منازل مسکونی دارند. طراحی داخلی مسکونی یکی از راه هایی است که شما می توانید از آن برای زیبا تر شدن منازل خود استفاده کنید. در طراحی مسکونی می بایست نکات بسیار زیادی توسط افراد متخصص رعایت شود تا منازل به بهترین شکل ممکن آماده و قابل استفاده گردند.

 در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را که در طراحی منزل مسکونی که باعث زیباتر شدن آن می شود را کمی بیشتر توضیح دهیم.

استفاده درست از رنگ ها در زیباتر شدن طراحی منازل مسکونی:

یکی از قوانینی که در استفاده از رنگ در خانه ها بسیار مهم می باشد استفاده از ترکیب رنگ های مناسب می باشد. این ترکیب رنگ می تواند منازل شما را روشن تر و زیباتر نشان دهد و یا در نقطه مقابل می تواند خانه را تاریک و گرفته به نمایش در آورد.

شما می توانید برای یک طراحی رنگ بسیار زیبا و شیک منزل از یک قانون طبیعی و جذاب استفاده کنید. در این قانون شما می توانید از رنگ های تیره و کدر در سطوح پایین منزل استفاده کنید. برای بخش های میانی نیز می توانید رنگ های معتدل و یا حتی خنثی بکار ببرید و برای قسمت های بالای اتاق ها نیز از رنگ روشن تر استفاده کنید. این روش طراحی رنگ در طراحی منازل مسکونی برای کسانی که دوست دارند از رنگ های متنوع در منزل استفاده کنند بسیار مفید و کاربردی می باشد و می تواند به خوبی آن ها را راضی کند.

استفاده از رنگ ها به میزان علاقه در طراحی منازل مسکونی:

بعد از اینکه ترکیب رنگ ها را برای طراحی منازل مسکونی تان مشخص کرده اید حالا نوبت آن است تا میزان استفاده از آن ها را تعیین نمایید. شما برای این کار می توانید از یک قانون دیگر که در بین طراحان داخلی منازل اجرا می شود استفاده کنید. بر طبق این قانون شما می توانید رنگ مورد علاقه خود را به میزان حدودا ۶۰ درصد در طراحی منازل مسکونی تان استفاده کنید. به این رنگ، رنگ غالب در طراحی نیز اطلاق می شود.

شکل ۱

استفاده از رنگ ها در اکسسوری های منزل:

رنگ های غالب معمولا رنگ های خنثی هستند که در دیوار ها و پوشش کف به کار می روند. در قسمت دوم این انتخاب شما می توانید یک رنگ جالب تر برجسته تر را برای وسایل و تاثیرگذاری بیشتر انتخاب کنید. این نوع رنگ را می توانید در مبلمان و میز غذاخوری بکار ببرید. در آخر نیز می توانید یک رنگ بسیار زیبا را انتخاب کنید که استفاده از آن بسیار محدود است و معمولا برای برجسته تر کردن وسایل خاص چون اکسسوری ها از آن استفاده می شود.

شکل ۲

شما با استفاده از این نکات مهم در استفاده از رنگ ها برای طراحی منازل مسکونی می توانید منزل خود را بسیار زیبا و جذاب نمایید و وسایل و امکاناتی را که دوست دارید بیشتر جلوه نماید را به نمایش در آورید.

طراحی دفتر کار اداری, طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی, طراحی داخلی رستوران سنتی, گاردن روف, طراحی لابی آپارتمان, طراحی و دکوراسیون داخلی منزل,شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منزل, طراحی دکوراسیون خانه, طراحی هتل,طراحی محوطه ویلا, طراحی داخلی مطب دکتر, بازسازی خانه, طراحی آشپزخانه کابینت, دکوراسیون داخلی مغازه, طراحی داخلی شیراز, طراحی داخلی فضای تجاری, طراحی فضای داخلی بیمارستان, دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی, طراحی صرافی, دکوراسیون داخلی, دکوراسیون ویترین مغازه پوشاک, طراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, طراحی دکوراسیون مغازه لوازم ورزشی, طراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگی, دکوراسیون مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی, دکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه خرازی, دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, طراحی داخلی مغازه عینک فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی, دکوراسیون داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون مغازه عطاری, دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

پاسخ دادن

پنج × 1 =