مقالات

اساس طراحی داخلی مجتمع تجاری

طراحی داخلی مجتمع تجاری کار پیچیده و سختی می باشد که باید آن را به گروه طراحان سپرد . در طراحی داخلی مجتمع تجاری توجه به ورودی و لابی بسیار مهم است .

اساس طراحی داخلی مجتمع تجاری

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی مجتمع تجاری

طراحی داخلی مجتمع تجاری  توسط طراح یا گروه طراحان صورت می گیرد. در این طراحی رعایت تمامی اصول طراحی در یک مجتمع تجاری یا یک فروشگاه بزرگ باید لحاظ شود.

طراحی داخلی مجتمع تجاری

برخی از افراد تصور می کنند که طراحی داخلی فقط برای منازل و یا مربوط به ادارات و فضاهای این چنینی است. اما امروزه توجه به طراحی داخلی مجتمع تجاری نیز در اولویت کار طراحان و معماران قرار گرفته است. امروزه در طراحی داخلی مجتمع از سبک های مختلفی استفاده می شود و سبک های سنتی کمتر مورد توجه قرار می گیرند. در حقیقت بیشتر از سبک های مدرن و اسپرت در طراحی داخلی استفاده می شود.

بیشترین طراحی های داخلی برای یک ساختمان تجاری توسط طراحان حرفه ای و خبره صورت می گیرد. البته در طراحی داخلی یک مجتمع تجاری گروهی به فعالیت می پردازند و یک نفر به عنوان مدیر طراحان طرح های موجود را منظم و به روز می کند. نکاتی مهم در طراحی داخلی یک مجتمع تجاری وجود دارد که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

تصویر ۱

نکات مهم در طراحی داخلی مجتمع تجاری

در طراحی داخلی مجتمع تجاری نکاتی را یک طراح باید لحاظ کرد که در این بخش به صورت کلی به آن ها خواهیم پرداخت.

  • توجه به قرار گرفتن مجتمع در موقعیت جغرافیایی مناسب: موقعیت مجتمع تجاری در طراحی آن بسیار مهم و قابل اهمیت است. این که یک مجتمع در کدام نقطه یک شهر قرار گرفته تأثیراتی را بر روی دکوراسیون داخلی مجتمع می گذارد.
  • ارائه و فروش محصولات نیز در طراحی و دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری بسیار مهم است. گاهی یک مجتمع تجاری چند منظوره می باشد و انواع مختلفی از محصولات را ارائه می دهد. گاهی هم فقط یک محصول خاص را برای فروش در یک مجتمع تجاری مشاهده می کنیم. هر یک از این عوامل در طراحی مجتمع تاثیر گذار است.
  • عامل دیگری در طراحی فضای تجاری باید توسط طراحان رعایت شود. توجه به خواسته ها و سلیقه متقاضی یا متقاضیان می باشد. یک دکوراتیو باید زیرکانه این موارد را در نظر بگیرد.

تصویر ۲

توجه به فضاهای مختلف در طراحی داخلی مجتمع تجاری

در طراحی داخلی مجتمع تجاری باید به فضاهای خاص بیش از پیش توجه نمود. اولین فضا که مراجعه کنندگان با آن روبه رو می شوند ورودی و یا لابی های یک مجتمع تجاری است. ورودی مجتمع تعریف کلی از این مکان می باشد. در طراحی این بخش می توان کیوسک های مدرن با پارتیشن بندی مناسب جهت نگهبانی و یا اطلاعات در نظر گرفت.

فضای بعدی که یک طراح توجه ویژه ای به آن دارد سایر لابی های یک مجتمع تجاری است. اوج هنر یک طراح را می توان در این بخش مشاهده کرد. توجه به آینه کاری، رنگ بندی دیوارهای بزرگ و حتی جانمایی برای نشستن افراد از نکات مهم در لابی هاست. نور پردازی نیز از عوامل طراحی در این فضاست. طراحی کردن فضاهای بزرگ بدون در نظر گرفتن میزان نور در این فضاها غیر ممکن می باشد.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری, طراحی ویترین طلا فروشی, طراحی داخلی رستوران مدرن, اجرای روف گاردن, طراحی لابی هتل, طراحی داخل منزل,طراحی منزل و دکوراسیون, طراحی داخل خانه, طراحی داخلی هتل, طراحی ویلا دوبلکس, طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی, بازسازی,بازسازی آپارتمان, طراحی کابینت آشپزخانه مدرن, دکوراسیون مغازه کوچک, طراحی داخلی در شیراز , طراحی داخلی تجاری, طراحی داخلی درمانگاه, طراحی داخلی کلینیک زیبایی, طراحی داخلی صرافی, طراحی داخلی, طراحی دکوراسیون مغازه لباس بچه گانه, طراحی ویترین مغازه کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, دکوراسیون مغازه لوازم ورزشی, دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی, طراحی ویترین مغازه موبایل فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی, دکوراسیون مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی.دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی,دکوراسیون مغازه ابزار فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه عطاری,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی,دکوراسیون داخلی مغازه خیاطی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه خرازی, دکوراسیون داخلی مغازه پارچه فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, طراحی داخلی مغازه عینک فروشی, دکوراسیون مغازه خیاطی, طراحی داخلی مغازه ساعت فروشی,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی, دکوراسیون داخلی مغازه عطاری, دکوراسیون مغازه موبایل فروشی, طراحی دکوراسیون مغازه لباس بچه گانه, دکوراسیون داخلی مغازه کیف و کفش,دکوراسیون داخلی مغازه قنادی, دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی, دکوراسیون مغازه ابزار فروشی

پاسخ دادن

14 + 2 =